Wyszukiwanie zaawansowane

Wasapi - jak zainstalować

Nowe pluginy, problemy, dyskusje.

Wasapi - jak zainstalować

Postprzez perko1980 » 23 lut 2015, o 15:22

Witam
Proszę o info skąd pobrać i jak/gdzie zainstalować wtyczkę ( output decoder) Wasapi/wasapi exclusive. Posiadam system Vista oraz najnowszy Aimp, jednak nie mogę wybrać tego dekodera.
perko1980
Świeżak
Świeżak

Re: Wasapi - jak zainstalować

Postprzez speed89 » 23 lut 2015, o 15:41

Witam,
wybór tej opcji zależy od posiadanej karty dźwiękowej i sterowników dla niej zainstalowanych.
Ostatnio edytowano 24 lut 2015, o 23:37 przez speed89, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Karta graficzna - chodziło o kartę dźwiękową
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Postprzez perko1980 » 24 lut 2015, o 12:25

Karty graficznej ? Kartę graficzną mam zintegrowaną Intel 4500HD, natomiast karta muzyczna to zewnętrzna SB X-FI. Mam zainstalowane Wasapi w innych odtwarzaczach (jak Foobar2000), jednak nie moge znaleźć wtyczki do AIMP lub instrukcji co zrobić żeby Wasapi Exclusive pojwaił się jako device w opcjach Playback
Z góry dzięki za odpowiedź.
perko1980
Świeżak
Świeżak

Postprzez speed89 » 24 lut 2015, o 23:36

Przepraszam mój błąd chodziło mi o kartę dźwiękową... W każdym bądź razie z tego co się orientuję nie ma żadnej wtyczki do tego... Może ktoś inny ma jakiś pomysł ? :)
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Postprzez AudiofilPC » 25 lut 2015, o 14:36

foobar ma wtyczki dla WASAPI, a w AIMP jest to zainstalowane z programem.

Jeżeli działa z foobar, to nie powinno być żadnego problemu, ale dawno nie ustawiałem z X-Fi i mogłem coś zapomnieć. Nie mogę dać zrzutu ekranu z ustawieniem tego, bo u mnie jest po szwedzku :-)

Admin ma rację, że problem może być sterownik karty dźwiękowej. Z Sound Blaster wcześniej nie było łatwo zaktualizować sterownik, ale jakiś rok dla większości kart jest już łatwiej.

Powinno chodzić z wydanym 28 marca 2014, ale uwaga z Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio.

SBXF_PCDRV_L11_2_30_0004.exe

This download is a driver providing Microsoft® Windows® support for Creative Sound Blaster® X-Fi™ series of audio devices. This software includes support for Windows 8.1 (32-bit and 64-bit). For more details, read the rest of this web release note.

This download supports the following audio devices only:

Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty® Professional Series
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series
Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
Sound Blaster X-Fi Platinum
Sound Blaster X-Fi Fatal1ty
Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Added Features or Enhancements:

Multiple fixes that improve the driver's overall stability and performance.

Requirements:

Microsoft Windows 8.1 32-bit or 64-bit, Windows 8 32-bit or 64-bit, Windows 7 32-bit or 64-bit, Windows Vista® 32-bit or 64-bit with Service Pack 1 or higher, Windows XP Professional x64 Edition or Windows XP with Service Pack 2 or higher, Windows XP Media Center Edition (MCE) 2004 or later
Sound Blaster X-Fi audio devices listed above

Notes:

Do not install this driver for Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio.
To install this driver
Download the SBXF_PCDRV_L11_2_30_0004.exe file onto your local hard disk.
Double-click the downloaded file.
Follow the instructions on the screen.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez Aldowin » 13 lip 2016, o 10:14

Witam,
wybór tej opcji zależy od posiadanej karty dźwiękowej i sterowników dla niej zainstalowanych.
sbo
Aldowin
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez AudiofilPC » 14 lip 2016, o 10:19

Moje doświadczenie jest takie, że domyślne ustawienie WASAPI sprawdza się z większością sterowników i najczęściej zapewnia najlepszą jakość odtwarzania muzyki. To jest zasługa twórców AIMP, ale temat WASAPI jest słabo udokumentowany w języku polskim i nie mam linku do stosownej informacji.

Poniżej podaję link do schematu strukturalnego, który może będzie trochę pomocny.
http://i-msdn.sec.s-msft.com/dynimg/IC45726.jpg
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez Tatavan » 1 gru 2016, o 02:56

Огромное спасибо за большой информации я также хотел информацию, чтобы узнать больше о сайте и лучший пост
discount in bangladesh
discount offers
Tatavan
Świeżak
Świeżak

Powrót do Wtyczki