Wyszukiwanie zaawansowane

Integracja wtyczek z winampa

Nowe pluginy, problemy, dyskusje.

Integracja wtyczek z winampa

Postprzez djhans » 8 lut 2009, o 20:15

Jeśli nadal ktoś w as ma opory wobec Aimpa to informuje.
Oficjalna strona internetowa zawiera kilka wtyczek i skórek, które można dodać do odtwarzacza ale jedna cecha, która wyróżnia odtwarzacz jest zgodność wielu wtyczek Winampa.
Obrazek
Jednym z laureatów z Ghacks t-shirt wymienione kilka wtyczek Winampa, które zostały mu prowadzenie zmian do AIMP. Szybkie badania wykazały, że możliwe było dodanie pluginów do AIMP również. Wspomniał o trzech następujących wtyczkach: Minilyrics, DFX i ozonu

Zasada jest w zasadzie takie same dla wszystkich wtyczek:
# Pobierz wtyczkę do komputera.

# Postaraj się wyodrębnić jego użyciu pakującego. Jeśli to nie działa go zainstalować. Wszystkie trzy wtyczek może być zainstalowany bez zainstalowanego Winampa. Niektóre z nich mogą wymagać Winamp though.

# Przejdź do katalogu, w którym pliki zostały wyodrębnione / zainstalowany w.

# Jest to zazwyczaj wystarczy skopiować wtyczki dll do katalogu AIMP2/plugins. W przypadku DFX to dsp_dfx.dll dla Ozon jest dsp_iZOzoneFree.dll podczas Minilyrics wymaga dwóch: gen_MiniLyrics.dll i MiniLyrics.dll

A zasada. W razie wątpliwości skopiować wszystkie pliki do katalogu. AIMP poinformuje Cię, jeśli coś nie ma na aktywację wtyczki. Oto jak to zrobić:

Obrazek

Kliknięcie na lewej górnej ikony spowoduje wyświetlenie menu. Wybór wtyczek z tego menu otworzy AIMP Plugin Manager, który wyświetla wszystkie załadowane (czyli aktywnej) oraz wyładowane wtyczek.

Obrazek

Nowe wtyczki, które zostały umieszczone w folderze wtyczek można aktywować poprzez wybranie ich z lewej strony kliknij i klikając Załaduj później. You will see a message window if something is not right. Zostanie wyświetlony komunikat okna, jeśli coś jest nie w porządku. If the wrong dll has been moved into the plugin directory no plugin will be shown under the Unloaded Plugins tab. Jeśli źle DLL została przeniesiona do katalogu wtyczki wtyczki nie będą pokazywane w ramach Wyładowanego Wtyczki tab.

Niektóre wtyczki, takie jak DSP te wymagają aktywacji w opcji AIMP. Kliknij na ikonę, że sam cię do Plugin Manager także wprowadzą Cię w DSP Manager. Nie można wybrać Winamp Plugin DSP, który został wcześniej załadowany do AIMP.
Obrazek
Nie wszystkie rodzaje wtyczek będzie działał, ale wielu woli. Jest to tylko kwestia chęci i prób.
Obrazek
djhans
Świeżak
Świeżak

Re: Integracja wtyczek z winampa

Postprzez speed89 » 8 lut 2009, o 20:25

fajny by był z tego artykuł na główną stronę ;)trzeba go tylko dobrze przeredagować:) chyba się tym zajmę ;) dzięki za cały opis :)
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Postprzez koper » 12 lut 2009, o 13:11

Dzięki 8-)
koper
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez rebua » 19 mar 2009, o 17:17

do koper'a: Ale się człowieku napracowałeś... Ale post więcej jest, no nie?! Podejrzewam, że na tym forum jest mnóstwo osób, które są wdzięczne djhans'owi, za porządnie przygotowany materiał. Wyobrażasz sobie pod jego postem kilkadziesiąt wpisów: ...DZIĘKI...?!!!
Więc o ile nie wnosisz niczego nowego do tematu, nie nabijaj sobie postów (zaśmiecając forum).

do djhans'a: a mi po zainstalowaniu DSP-DFX, przy włączaniu pluginu jak na Twoim trzecim obrazku, niestety AIMP się wywala... :cry:
A tak przy okazji pytanie - czy jest jakaś wtyczka, aby AIMP odtwarzał pliki RM? (nie skróty internetowe RM, tylko ściągnięte pliki).
I w co gra VanDam?
AIMP-2 v.2.51.330 na:
FujitsuSiemens AMILO Li2727, 15.4' WXGA BrillantView; Windows VISTA Home Premium SP1
HDD WDC-120GB SATA; Celeron M550 - 2GHz; Intel Graphic X3100; RAM 2GB.
rebua
Świeżak
Świeżak

Postprzez djhans » 24 kwi 2009, o 23:16

Być może i są wdzięczni a jak ci nie pasi to spadaj na bambus przynajmniej zamiast szukać po necie tu mają już na miejscu i od razu spolszczony tekst bo oryginalny artykuł jest w wersji angielskiej więc nie bądź taki obrońca internetu jest to wolne źródło informacji a artykuł NIE BYŁ CHRONIONY PRAWAMI AUTORSKIMI BEZ MOŻLIWOŚCI KOPIOWANIA I POWIELANIA więc skończ się ciepać i wyluzuj człowieku :/

odnośnie DFX jest to dodatek nie mój a czyiś znalazłem i umieściłem tutaj może do tego też się doczepisz ?? może byś ty COŚ NOWEGO wniósł na to forum bo tamtym postem raczej nic nie wniosłeś z przykrością ci muszę stwierdzić
A DFX po instalacji mi chodził i dalej chodzi na coraz to nowszych wersjach AIMPA 2 i nic mi nie wywala masz pecha może żeś tak nafajdał w twoim AIMPIE że już coś w plikach zaczyna ze sobą kolidować spróbuj na czystej wersji albo po portu to olej :) POWODZENIA pomógł bym ci bardziej ale za naskakiwanie na ludzi bez zastanowienia raczej nie masz co liczyć na pomoc :) z mojej strony
Obrazek
djhans
Świeżak
Świeżak

Postprzez qqryq667 » 16 wrz 2012, o 14:32

Zajebista jest wtyczka poxwalająca kożystać z biblioteki VST.Nie da rady jej zainstalować ale wystarczy ją wypakować 7 zipem i dodać do wtyczek AIMP.Kożystam dzięki niej z narzędzi OZONE studio proffesional.Muza brzmi jak nigdy dotąd.
qqryq667
Świeżak
Świeżak

Postprzez honey9 » 6 lip 2013, o 08:36

Wiem, że wyświetla się panel po wskazaniu myszą, ale też nie o to mi chodziło. Chodzi mi dokładnie o dodatkowe przyciski, które umieszczą się w pasku, jako osobne ikony nie przysłaniające niczego na pulpicie.
honey9
Świeżak
Świeżak

Postprzez polonez » 28 wrz 2013, o 23:18

qqryq667 napisał(a):Zajebista jest wtyczka poxwalająca kożystać z biblioteki VST.Nie da rady jej zainstalować ale wystarczy ją wypakować 7 zipem i dodać do wtyczek AIMP.Kożystam dzięki niej z narzędzi OZONE studio proffesional.Muza brzmi jak nigdy dotąd.

dzięki za info :) Skorzystałem, potwierdzam - rewelacja!
polonez
Świeżak
Świeżak

Postprzez ewelahoracy » 30 wrz 2013, o 01:04

Dzięki, działa! Kapitalna rzecz.
ewelahoracy
Świeżak
Świeżak

Postprzez kolinka » 5 paź 2013, o 23:39

Ja też skorzystałam, nie miałam pojęcia, że można coś takiego zrobić, bardzo dziękuję!!! :)
kolinka
Świeżak
Świeżak

Powrót do Wtyczki