Wyszukiwanie zaawansowane

Vista + Shoutcast + Mikrofon (+VoiceFX)

Nowe pluginy, problemy, dyskusje.

Vista + Shoutcast + Mikrofon (+VoiceFX)

Postprzez Shlizer » 3 lut 2010, o 18:02

Witam.
Mam Vistę 32bit na laptopie ze wbudowaną kartą dźwiękową IDT High Definition Audio CODEC.
Od dłuższego czasu użeram się z problemem i nie mogę sobie poradzić. Chcę nadawać radio przez AIMP2 i ShoutCast, czasem tylko mówiąc coś do mikrofonu (np. zapowiadać następną piosenkę), z tym, że podczas mówienia, chciałbym, aby muzyka się ściszała i grała w tle.

Próbowałem różnych sposobów:
1. Poprzez wtyczkę VoiceFX 1.2 - gdy klikam "Push to talk" lub "Lock" muzyka ładnie się ścisza. Problem w tym, że dzieje się to tylko u mnie (nie u odbiorcy), no i kiedy mówię przez mikrofon nic nie słychać (próbowałem oba ustawienia Shouta - grać przez Winamp/AIMP i kartę).
2. Bez tej wtyczki. Tylko, że ustawiając wyjście karty w Shoucie to pojawia się taki problem, że muzyka jest wiecznie ściszona, a mikrofon gra cały czas. Co prawda istnieje możliwość wyłączenia go (Urządzenia do nagrywania -> Zewnętrzny mikrofon (wewnętrzny mam całkiem wyłączony) -> Poziomy -> Wycisz) i wtedy mikrofon nie działa, ale mimo wszystko muzyka jest ściszona, nawet gdy nie mówię / mikrofon jest wyłączony.

Ma ktoś może jakiś pomysł w jaki sposób można by to wszystko skonfigurować tak, jak bym tego sobie życzył?
Shlizer
Świeżak
Świeżak

Re: Vista + Shoutcast + Mikrofon (+VoiceFX)

Postprzez kora » 23 lut 2010, o 10:44

Spróbuj z voiceswitch 1.4 link do downloadu: http://wareseeker.com/download/voiceswi ... 3b7058227c lub do pobrania bezpośredniego http://softwaredownloadmirror.com/share ... 4/9771650/
kora
Świeżak
Świeżak

Postprzez Monstrual » 29 maja 2010, o 21:51

Zdaję sobie sprawę z tego, że to necroposting, ale naprawdę na przyszłość dla wszystkich czytajcie instrukcję. Nie potrzeba osobnych wtyczek do ściszania. Nadawanie w AIMP wygląda tak jak w Winampie, ustawiasz nagrywanie na swoją kartę dźwiękową po czym w mikserze dajesz stereo miks/what U hear lub tym podobną opcję. I tyle. Korzystasz z wbudowanej we wtyczkę Shoutcast'a opcji wchodzenia na antenę (Push-2-talk)
Monstrual
Świeżak
Świeżak

Postprzez BRaYaN » 12 lis 2010, o 19:50

Monstrual napisał(a):Zdaję sobie sprawę z tego, że to necroposting, ale naprawdę na przyszłość dla wszystkich czytajcie instrukcję. Nie potrzeba osobnych wtyczek do ściszania. Nadawanie w AIMP wygląda tak jak w Winampie, ustawiasz nagrywanie na swoją kartę dźwiękową po czym w mikserze dajesz stereo miks/what U hear lub tym podobną opcję. I tyle. Korzystasz z wbudowanej we wtyczkę Shoutcast'a opcji wchodzenia na antenę (Push-2-talk)

w aimpie jak i w winampie nie mogę otworzyć mixera mikrofonu po prostu nie reaguje
BRaYaN
Świeżak
Świeżak

Powrót do Wtyczki