Wyszukiwanie zaawansowane

Dział FAQ

Uwagi, propozycje, komentarze dotyczące forum.

Dział FAQ

Postprzez Skiff » 25 kwi 2010, o 14:31

Przeglądam sobie stronę i zdałem sobie sprawę, że nie ma FAQ, a uważam to za spore niedociągnięcie. Zatem prośba do administratorów o sporządzenie FAQ. Może być jako zwykły temat, ale żeby nie robił się burdel to proponuje, żeby dodanie nowego postu muisałobyć zatwierdzane przez administrację.

Ten temat możnaby potraktować jako "propozycje do FAQ"

Zatem zaczynam ja. Wg mnie jest jedna kwestia, która w AIMP nie jest w ogóle intuicyjna.
Kod: Zaznacz cały
[b]1. Jak ustawić, aby AIMP pojawiał się WYŁĄCZNIE na pasku zadań, a nie w tray'u?[/b]
Trzeba ustawić w ustawieniach programu trzy rzeczy:
a) [System] --> odznaczamy "Nie pokazuj na pasku zadań"
b) [System] -> [Obszar powiadomień] --> odznaczamy "Zawsze pokazuj ikonę w obszarze powiadomień".
c) [Odtwarzacz] -> [Sterowanie] --> w sekcji "Użycie myszy" z pozycji "Minimalizuj do paska zadań" wybieramy "Click"

Generalnie w tej opcji chodzi o to co się stanie gdy klikniemy na przycisk minimalizuj myszą - czy nastąpi minimalizacja do Tray (po wybraniu "Alt+Click"), czy do paska zadań (po wybraniu "Click").

Jeżeli pomysł na FAQ przejdzie to proponuję też kilka zasad. W ustawieniach programu sekcje pisać w nawiasach kwadratowych, a już poszczególne ustawienia w cudzysłowie. To tak dla przejrzystości zapisów i ich jednorodności.

BTW: jako, że zajmuje się tłumaczeniem i ustawienia w (c) są paskudnie przetłumaczone na angielski, z którego ja tłumaczę na polski to proponuję, aby wspólnie wymyślić jak nazwać tą opcję (generalnie to nie jest problem, ale jest ograniczone miejsce :/ )
Zatem ja proponuję zamiast "Użycie myszy" wpisać "Użycie myszy (na przycisku minimalizowania i w nieaktywnych polach programu)". Wiem, że długie, ale dokładnie tłumaczy co i jak, a wówczas nie będze trzeba zmieniać wpisów pozostałych, tzn. "Minimalizuj do paska zadań" oraz "Środkowy przycisk myszy".
Skiff
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Powrót do O forum