Wyszukiwanie zaawansowane

AIMP dla Android v2

Tutaj możecie zgłaszać błędy w wersji Beta

AIMP dla Android v2

Postprzez speed89 » 7 sie 2015, o 23:23

W tym temacie należy zgłaszać wszystkie problemy z aplikacją AIMP dla systemu Android.
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Re: AIMP dla Android v2

Postprzez wukashi.lukas » 10 paź 2015, o 12:20

Witam.
Testuję Aimp v2 i napotkałem kilka błędów, które przeszkadzają w normalnym użytkowaniu.
1. Często po uruchomieniu programu i kliknięciu 'play' wyskakuje błąd 'playlist is empty'. Nie można nawet usunąć utworów z tej playlisty. Po zaznaczeniu wszystkich i próbie usunięcia, nadal pozostają one na playliście. Pomaga tylko całkowite usunięcie playlisty i utworzenie nowej.
2. Po zakończeniu korzystania z programu wyłączam go z rozwijanego menu androida przyciskiem 'x'. Przy kolejnym uruchomieniu prawie zawsze nie pamięta ostatniej słuchanej piosenki i ustawia się na początek playlisty. Wtedy też często przytrafia się błąd nr 1.

Android 4.1.2, LG Optimus F6
wukashi.lukas
Świeżak
Świeżak

Postprzez daviox » 22 paź 2015, o 17:03

wukashi.lukas napisał(a):2. Po zakończeniu korzystania z programu wyłączam go z rozwijanego menu androida przyciskiem 'x'. Przy kolejnym uruchomieniu prawie zawsze nie pamięta ostatniej słuchanej piosenki i ustawia się na początek playlisty. Wtedy też często przytrafia się błąd nr 1.

Witam. Opisany przez ciebie problem prawdopodobnie nie wynika z błędu w AIMPie. Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, wyłączasz program w menu z poziomu androida, gdzie jest kilka aplikacji (nie tylko AIMP), a nie z poziomu odtwarzacza. To "rozwijane menu androida" działa jak menedżer zadań w systemie windows, innymi słowy zabijasz proces, zamiast normalnie zakończyć pracę aplikacji, dlatego nie zapamiętuje stanu odtwarzacza. ;)
daviox
Świeżak
Świeżak

Postprzez daviox » 22 paź 2015, o 23:03

Dobra, już wiem o co Ci chodziło. W momencie gdy zamykamy AIMPa z poziomu obszaru powiadomień, to nie jest zapisywany stan odtwarzacza. U mnie jest tak samo. Problemu z playlistami nie miałem.
daviox
Świeżak
Świeżak

Postprzez wukashi.lukas » 31 paź 2015, o 13:50

To w takim razie, jak zamknąć normalnie proces, żeby zapamiętał stan odtwarzania?
Jeżeli po prostu wyjdę home to na belce powiadomień nadal jest uruchomiony, i tak jest przez kilka godzin zazwyczaj.
Problem z playlistami raczej zniknął, gdy mam tylko jedną. Usunąłem 'default' i zostawiłem tylko moją. Jednak jest to rozwiązanie raczej mało wygodne dla osób, które korzystają z większej liczy playlist.
wukashi.lukas
Świeżak
Świeżak

Postprzez daviox » 3 lis 2015, o 20:24

wukashi.lukas napisał(a):To w takim razie, jak zamknąć normalnie proces, żeby zapamiętał stan odtwarzania?

Pozostaje Ci wyłączać AIMPa z poziomu programu, przycisk exit na samym dole menu z playlistami.
wukashi.lukas napisał(a):Jeżeli po prostu wyjdę home to na belce powiadomień nadal jest uruchomiony, i tak jest przez kilka godzin zazwyczaj.

Home nie zamyka aplikacji, tylko wraca do ekranu głównego, coś jak minimalizacja.
---
Jestem bardzo zadowolony, że wersja na systemy spod znaku robocika się rozwija. W obecnej becie znalazło się to, czego brakowało mi w wersji stabilnej, czyli systemu playlist w kartach. Jako, że jest to dział do zgłaszania błędów, to chciałbym kilka zgłosić:
-Po uruchomieniu programu na początku pierwszego odtworzenia pliku w formacie FLAC słychać drobne przycięcie na początku utworu. To samo dzieje się w przypadku dodania nowego katalogu z FLACami do listy. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odtworzeniu, później z każdym plikiem jest ok.
-Problem z plikami OGG. Sytuacja podobna do problemu z formatem FLAC, tyle że występuje on w chwili kiedy zatrzymamy utwór i wybierzemy inny z listy. Mam wrażenie, że pliki OGG nie "grają" tak, jak powinny. Po porównaniu z Powerampem, stockowym odtwarzaczem andka i AIMPem z PC, odnoszę wrażenie jakby w trakcie odtwarzania było słychać jakieś zacinki i charczenie. Sprawdzę to jeszcze na innym urządzeniu z andkiem i dam znać.

@EDIT
Różnice w OGG prawdopodobnie spowodowane są użyciem różnych bibliotek. Aimp na androidzie ma BASS, natomiast Poweramp prawdopodobnie korzysta z FFMpeg.
daviox
Świeżak
Świeżak

Postprzez daviox » 29 sty 2016, o 01:16

daviox napisał(a):-Po uruchomieniu programu na początku pierwszego odtworzenia pliku w formacie FLAC słychać drobne przycięcie na początku utworu. To samo dzieje się w przypadku dodania nowego katalogu z FLACami do listy. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odtworzeniu, później z każdym plikiem jest ok.

Przygotowałem stronę, na której można ten problem odsłuchać :) (robiona na szybko, nie przejmowałem się zbytnio warstwą wizualną, chodzi mi tylko i wyłącznie o przedstawienie problemu). Info o wykorzystanym fragmencie w formie obrazka, aby nie było problemów z kodowaniem. W zgraniu próbek pomógł Audacity.
daviox
Świeżak
Świeżak

Powrót do Wersja Beta