AIMP i Spotify hi-fi z WASAPI i Pale Moon

Informacje o projekcie AIMP
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

AIMP i Spotify hi-fi z WASAPI i Pale Moon

Post autor: BienSoundPC »

UWAGA! Spotify nie zawsze można otworzyć w Pale Moon
http://forum.aimp.com.pl/viewtopic.php? ... 853#p45853

Obrazek

Spotifu ogłosiło, że startują z ofertą hi-fi bez podania konkretów. Pojawiły się tylko notki na bazie oficjalnej informacji
Nowości w aplikacji Spotify zostały zapowiedziane podczas poniedziałkowego eventu on-line Spotify Stream On. Najważniejsza z nowych funkcji – streaming Hi-Fi doczekał się prezentacji przez samą Billie Eilish oraz jej brata Finneasa. Artyści w krótkim promocyjnym wideo zwracają uwagę, że muzyka w wysokiej jakości oferuje znacznie więcej szczegółów, całych warstw, nad którymi muzycy pracują w studio podczas tworzenia płyt.
Artystów można posłuchać na filmiku.
https://youtu.be/W07MvWbuWkI

Z tabeli wynika, że już teraz można odtwarzać ze Spotify muzykę z aac 128 i 256 kbit/s, gdy korzystamy z przeglądarki
Obrazek

W tym celu warto użyć Pale Moon, gdzie jako domyślny program dla podcastu jest ustawiony AIMP, a w nim jest ustawienie dla WASAPI z nadpróbkowaniem 32bit/192kHz, czyli jak w domowym sprzęcie hi-fi

Obrazek

Nową ofertę Spotify hi-fi będzie prawdopodobnie można także odtwarzać z Pale Moon i AIMP

Obrazek
Możną także zamówić BienSoundPC z konfiguracją Pale Mon z AIMP

Zarówno dla domu jak i artystycznych wizji
czy też do galerii lub atrakcyjnych barów,
i nawet dla nowoczesnych didżejów

http://soundpc.art.pl/
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 15:05 przez BienSoundPC, łącznie zmieniany 2 razy.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Apka Spotify ma nieco wad

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek

Nie zaszkodzi przy euforii z ofertą Spotify hi-fi zwrócić uwagę na celny tekst autorstwa Weroniki Makuch (na zdjęciu powyżej), który opublikowany został 18 sierpnia 2020 w Antyweb, gdzie można przeczytać m. in.:
Spotify miewa swoje problemy i pewnie każdy znalazłby jakiś jeden, który najbardziej mu przeszkadza. Czasami to kwestia niepełnych albumów, czasami pijanego algorytmu. Trudno nie zgodzić się z faktem, że aplikacja na PC jest dużo gorzej dopracowana niż ta na smartfony. Na komputerach nie możemy w łatwy sposób oznaczać nielubianych utworów, na komputerach częściej zdarzają się zwiechy. Serwis powinien działać tak samo dobrze na każdym sprzęcie, nie urządzając żadnych cyrków bez powodu. Dlaczego którykolwiek użytkownik miałby być pokrzywdzony, niezależnie od urządzeniowych preferencji? Tego niestety nie wiem, ale muszę jakoś z tym żyć, skoro nadal chcę być wierna Spotify.
https://antyweb.pl/spotify-to-najgorsza ... korzystam/

Autorka zamieściła także 28 września 2020 roku test z podtytułem
Świat idzie do przodu. Dostęp zarówno do komputerów jak i internetu coraz bardziej powszednieje. Czy posiadanie komputera bez dostępu do sieci ma jeszcze sens?
https://antyweb.pl/komputer-bez-interne ... -juz-sensu

Pytanie jest tylko, czy w dzisiejszych czasach musimy być skazanie na jeden komputer?
Obrazek
PC na domowy serwer muzyki to niewielki wydatek i łatwo go podłączyć do tradycyjnego zestawu hi-fi.
https://sites.google.com/site/audiowdouzmpc/home

Obrazek

Czy nowoczesna koncepcja magnetofonu z AIMP jest zrozumiała tylko dla doświadczonych melomanów?
https://sites.google.com/site/audiofilp ... nie-muzyki
Ostatnio zmieniony 21 maja 2021, 06:37 przez BienSoundPC, łącznie zmieniany 1 raz.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

AIMP nie ma niestety wtyczki dla obsługi Spotify

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek Tekst https://antyweb.pl/spotify-interfejs napisany 2020-08-19 przez Krzysztofa Rojka rozpoczyna się:
Spotify ma kilka ważnych zalet i całe multum wad. Jedną z nich jest to, że w ich interfejsie nijak nie można się połapać

Mój stosunek do Spotify najprościej można określić mianem „love-hate relationship”. Z jednej strony serwis pozwala na legalny i bardzo przystępny cenowo dostęp do twórczości większości zespołów których słucham, w tym praktycznie wszystkich nowych wydawnictw. Z drugiej – lista rzeczy, które w serwisie są do poprawy jest bardzo długa, zaczynając od dramatycznie niskich stawek dla muzyków, przez niepełne albumy, a na braku niektórych funkcji np. na PC kończąc. Jednak zmiany w którymkolwiek z tych obszarów są… mało prawdopodobne, jeżeli ująć by to w delikatnych słowach. To, co jednak jest możliwe do zmiany i czego (moim zdaniem) Spotify bardzo potrzebuje to zmiana w jednym kluczowym obszarze.

Ten tekst skłaniania do refleksji - Szkoda, że AIMP nie ma wtyczki dla obsługi Spotify.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2021, 06:35 przez BienSoundPC, łącznie zmieniany 1 raz.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

60 milionowa kolekcja Spotify trzyma w szachu rynek fonograficzny

Post autor: BienSoundPC »

Oferta Spotify z darmowym udostępnianiem wymusiła już zmiany na rynku, ale w jakim kierunku pójdzie dalej ?

Wikipedia w j. ang. podaje o Sotify: "It is one of the world's largest music streaming service providers, with over 356 million monthly active users, including 158 million paying subscribers, as of March 2021". W polskojęzycznym opisie można także przeczytać m.in.
Serwis oferuje cyfrowe objęte prawami autorskimi nagrania muzyczne i podcasty, w tym ponad 60 milionów utworów, pochodzące od wytwórni płytowych i firm medialnych[3]. Jako freemium usługa, podstawowe funkcje są bezpłatne z reklamami i ograniczoną kontrolą, podczas gdy dodatkowe funkcje, takie jak słuchanie offline i słuchanie bez reklam, są oferowane za pośrednictwem płatnych subskrypcji. Użytkownicy mogą wyszukiwać muzykę na podstawie wykonawcy, albumu lub gatunku, a także tworzyć, edytować i udostępniać listy odtwarzania.

Spotify prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki (listy znajomych, rekomendacje itp.). Wersja bezpłatna zawiera reklamy emitowane podczas słuchania muzyki. Nie pozwala na słuchanie muzyki bez połączenia z Internetem oraz słuchanie za pomocą Smart TV. Aplikacja mobilna na smartfon pozwala na odtwarzanie tylko w trybie losowym. Odtwarzacz internetowy na komputerze (dostępny pod adresem open.spotify.com) umożliwia odtwarzanie muzyki w trybie standardowym oraz losowym.
Dalej pojawia się informacja: "Spotify zostało opracowane w 2006 roku przez zespół firmy Spotify AB w Sztokholmie, w Szwecji.". Natomiast już w pierwszym zdaniu hasła w j. szw. podane jest: "Spotify Technology S.A. jest międzynarodowym przedsiębiorstwem szwedzkim, które od 7 października 2008 r. zapewnia usługę, by słuchać muzykę ze strumienia i podcastów." W stopce hasła w j. pol i ang. jest data powstania 23 kwietnia 2006, a w j. szw. dopiero 2 maj 2006. Wyjaśnienia należy szukać w szwedzkim opisie i zdaniu, które brzmi:

"Spotify został uruchomiony w okresie, który był trudny dla branży muzycznej".

Podane jest do tego wyjaśnienie: "Zredukowana gotowość do zapłaty i nielegalne udostępnianie plików spowodowały o połowę mniejsze przychody branży". Dalej jest informacja: "Daniel EK i Martin Lorentzon poświęcili 2 lata, by podróżować i prezentować nowy model dystrybucji - do strumieniowej muzyki zamiast posiadania go - dla dużych firm muzycznych". Podsumowanie tego jest jasno podane: "Po 2,5 roku, gdy wszystkie umowy były na miejscu, można było na początku listopada 2008 r. uruchomić Spotify."

Optymistycznie w opisie brzmi:"Po kilku latach dużych strat w sprzedaży płyt Spotify stał się dla firm fonograficznych sposobem na wyjście z kryzysu. Odnotowano szybko rosnące przychody i aż 75% pochodziło ze Spotify".

Sytuację w praktyce lepiej prezentuje jednak inny fragment opisu: "Przez lata różni artyści i wytwórnie płytowe groziły opuszczeniem Spotify z powodu niskich wynagrodzeń i zmniejszającej się sprzedaży, ale w większości zostali zmuszeni do pozostania, ponieważ Spotify stał się wiodącym na świecie źródłem dystrybucji muzyki. Wiosną 2015 roku rynek strumieniowego przesyłania muzyki po raz pierwszy przewyższył ten ze sprzedażą płyt w USA. Według szacunków Spotify dysponował większymi zasobami niż cała branża fonograficzna w USA. Szacowano, że Spotify ma aktywa o wartości ponad 8 miliardów dolarów".
Obrazek
Z opisu widać, ze Spotify trzyma teraz w szachu przemysł fonograficzny, ale można także przeczytać: "W grudniu 2017 r. Spotify nawiązał strategiczne partnerstwo z chińskim Tencentem. Firmy wymieniły się ze sobą udziałami. Zmiana spowodowała, że ​​Spotify stał się właścicielem 9% Tencent Music Entertainment, a Tencent stał się 7,5% właścicielem Spotify. Dopiero to spowodowało, że: "Prawie dziesięć lat po premierze Spotify jest notowany na nowojorskiej giełdzie", a w 2019 roku Tencent mógł zwiększyć swój udział do 9,2%". Wiki w j.pol. lakonicznie informuje: "Spotify w celu wejścia na chiński rynek wymienił się na akcje z firmą Tencent Music Entertainment".

Czy z Apple chodziło tylko o wejście na giełdę w NY, ale zabrakło zaufania w USA?
Obrazek

Kooperacja z Apple to temat wykreowany w mediach. Wiele wskazuje, że w Apple nie uwierzono w przyszłość Soptify. Jednym z powodów mogła być patowa sytuacja z przemysłem fonograficznym. Informacja Wikipedii w j.pol. i szw. nie porusza tematu Apple, ale w j.ang. jest bardzo obszerny i szczegółowy opis, który rozpoczyna się: https://en.wikipedia.org/wiki/Spotify#D ... with_Apple
In July 2015, Spotify launched an email campaign to urge its App Store subscribers to cancel their subscriptions and start new ones through its website, bypassing the 30% transaction fee for in-app purchases required for iOS applications by technology company Apple Inc. A later update to the Spotify app on iOS was rejected by Apple, prompting Spotify's general counsel Horacio Gutierrez to write a letter to Apple's then-general counsel Bruce Sewell, stating: "This latest episode raises serious concerns under both U.S. and EU competition law. It continues a troubling pattern of behavior by Apple to exclude and diminish the competitiveness of Spotify on iOS and as a rival to Apple Music, particularly when seen against the backdrop of Apple's previous anticompetitive conduct aimed at Spotify … we cannot stand by as Apple uses the App Store approval process as a weapon to harm competitors."
Ciekawe jest, że Wiki w j.ros. także o tym wspomina, a w tłumaczeniu Google ta notka brzmi dość osobliwie: https://ru.wikipedia.org/wiki/Spotify#% ... 1%81_Apple

Po premierze w 2008 roku Spotify szybko stał się popularny w Europie i ukradł niektórych swoich użytkowników z iTunes firmy Apple. Daniel Eck twierdził, że dyrektor generalny Apple Steve Jobs zadzwonił do niego pod koniec 2010 roku i przez kilka minut oddychał przez telefon. Według dziennikarzy Svenska Dagbladet i Seana Parkera, Apple uniemożliwia uruchomienie Spotify w Stanach Zjednoczonych od 2010 roku.

W lipcu 2015 roku aplikacja Spotify iOS bez funkcji płatności została odrzucona przez Apple, który otrzymuje 30% każdej transakcji. Spotify pisze list do Unii Europejskiej w sprawie nieuczciwej konkurencji, który został rozpatrzony dopiero w 2017 r. Unia Europejska postanawia utworzyć komisję do rozpatrzenia sprawy.

W marcu 2019 r. Daniel rozmawia z Komisją Europejską i Komisarzem ds. Konkurencji, wyjaśniając, że Apple, który jest zarówno właścicielem jedynego sklepu z aplikacjami na iPhone'a, jak i konkurencyjnej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, ma konflikt interesów i wymaga, aby wszystkie aplikacje płacić 30% dochodu narusza uczciwą konkurencję. Komisja przyjmuje skargę do rozpatrzenia.

Apple odpowiedział w komunikacie prasowym na twierdzenia, że ​​jest podmiotem komercyjnym, a wszystkie aplikacje podlegają tym samym warunkom korzystania z iTunes; obniżenie trzydziestoprocentowej stawki dla aplikacji muzycznych byłoby niesprawiedliwe w stosunku do wszystkich innych aplikacji.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Spotify z WASAPI nieaktualne

Post autor: BienSoundPC »

Obsługa Spotify nie działa już w Pale Moon

Obrazek

W związku z tym WASAPI w AIMP nie możne zapewnić wierniejszego odtwarzania muzyki przez ustawienie go jako domyślnego programu do tego w przeglądarce Pale Moon.

Obrazek
Windows Audio Session Application Programming Interface daje możliwość dla twórców niezależnego softu, by przekroczyć bariery w ofertach producentów sprzętu. Nie każde oprogramowanie radzi sobie tylko równie dobrze. Są różne ambicje z funkcjami oprogramowania, a te mogą zakłócać optymalną pracę CPU i mieć negatywny wpływ na wierne odtwarzanie muzyki. Pewniej jest wówczas stosować ustawienia uwzględniające ograniczenia sprzętowe.

Obrazek

WASAPI dla Spotify mogły zapewnić także wtyczki do foobar2000, ale to jest także już nieaktualne.

Powodem mogła być sprzeczność interesów. Wprowadzono jakieś ograniczenia, bo Spotify mógł np uznać, że lepsza jakość odtwarzania udostępnianych nagrań ma swoją cenę i im należy się prowizja.

Obrazek

W wybranych scalakach dla systemów wbudowanych na rynek RTV i samochodowy jest sprzętowa obsługa MQA. Marketingowo kreowane jest to, jako zapewnienie lepszej jakości odtwarzania muzyki - za co są konkretne rozliczania. To mogło w jakiś sposób zainspirować Spotify do stworzenia ograniczeń, bo jak podaje jeden ze sklepów RTV:
Do popularyzacji formatu MQA w dużej mierze przyczynił się Tidal ze swoim abonamentem HiFi i dostępem do plików w jakości, którą określają jako Master. To oczywiście opcja dodatkowo płatna (jeszcze więcej niż „typowy” plan premium), ale audiofile zgodnie mówią, że warto. W desktopowej aplikacji Tidal znaleźć można całą zakładkę „Albumy w jakości Master Quality Audio”, a w niej szeroki przekrój gatunków i wykonawców, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Anulacja PaleMoon dla odtwrzania muzyki ze Spotify

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek https://en.wikipedia.org/wiki/Ny_Teknik
Najstarsza gazeta techniczna w Szwecji z korzeniami sięgającymi 1871 roku podała jakiś czas temu, że Spotify kasuje konta użytkowników, u których blokowana jest reklama, a dostawca planuje wprowadzenie innej kontroli w tym zakresie. To może być powód, że Pale Moon nie działa ze Spotify.

Obrazek
Zespół pracujący nad rozwojem Pale Moona w głównej mierze skupił się na wyeliminowaniu występujących w protoplaście wad i mało popularnych narzędzi, pozostawiając do dyspozycji użytkownika jedynie wszystkie najistotniejsze funkcje. Wśród nich znalazł się mechanizm przeglądania na kartach i blokowania wyskakujących okienek pop-up, https://www.dobreprogramy.pl/pale-moon, ... 9163876993
Wcześniej była w Szwecji debata o oszustwach związanych ze Spotify. Pojawiały się nawet doniesienia, że są przy tej okazji prane pieniądze z działaności kryminalnej. Materiały na ten temat były udostępniane w internetowych serwisach m.in. największej gazety i państwowej telewizji. Teraz trudno dotrzeć do informacji na ten temat, co jest bardzo nietypowe w Szwecji.

Obrazek
Obrazek

Natomiast bez problemu zgłasza się post dużo mniej popularnym w serwisie branżowy, gdzie widoczny na zdjęciu poniżej Lars Nylin krytykuje debatę i zarzucana niekompetencja, tych którzy wypowiadali się na ten temat. Motywuje to tym, o czym Wikipedia podaje https://pl.wikipedia.org/wiki/Payola
Payola oznacza nielegalną praktykę płacenia lub inny sposób łapówkarstwa ze strony wytwórni płytowych w amerykańskim przemyśle muzycznym, w zamian za nadanie nagrań na antenie radia muzycznego, gdzie piosenka jest emitowana jako część normalnego czasu antenowego. Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych, 47 USC §317[1], stacja radiowa może zagrać daną piosenkę w zamian za pieniądze, ale ten fakt należy ogłosić na antenie jako czas sponsorowany, i takie nadanie utworu nie powinno wliczać się w "normalny czas antenowy". Znaczenie terminu zaczęło dotyczyć ukrytej płatności w celu przedstawienia danego produktu w pozytywnym świetle (jak zdobycie pozytywnych ocen).
Powołuje się artykuł na innego eksperta Daniela Jonssona, ale nawet tego tekstu nie można odszukać.

Obrazek

Jest natomiast informacja, że ten prowadzi podcast na Spotify i ma imponującą oglądalność.

Nie ma więc już możliwości dokładnego sprawdzenia o czym była debata, ale z biegiem czasu okazało się, że mogła być istotna. Chodziło o lansowanie szwedzkich raperów. W tym zakresie miały później miejsce porwania artystów, udowodnione plany zabójstw i związane z tym wyroki.

Obrazek

Polsce na temat morderstwa pojawiły się notki, jak ta w Polsatnews: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... al-19-lat/
Znany szwedzki raper 19-letni Einár został zastrzelony w nocy z czwartku na piątek w Sztokholmie - podała lokalna policja. Artysta śpiewał o porachunkach mafijnych, broni i narkotykach.

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia rapera Somalijczyka Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz z owianej złą sławą dzielnicy Rinkeby. Artysta miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara, konkurenta na rynku hiphopu.

W tym roku w Sztokholmie do 15 października miało miejsce 109 strzelanin, w których zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych.
Obrazek

Link do artykułu "Missing Joni and Neil? Here’s how to break up with Spotify" pojawił się tu na forum w notce dotyczącej nowych inwestycji w usługi strumieniowe http://forum.aimp.com.pl/viewtopic.php ... 884#p45879

Obrazek

Poruszony przy tej okazji w poście 3 lutego temat Spotify i Joe Rogana został2 tygodnie później szerzej omówione pt "Konferansjer" na str 52 Polityki nr 8 (3351) z 16 lutego 2022. Gazeta może być dostępna w bibliotece, a w internecie trzeba wykupić jej prenumeratę. Artykuł rozpoczyna się z podtytułem: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... otify.read
Joe Rogan, autor najbardziej popularnego podcastu na świecie, zgodnie potępiany za covidową dezinformację, w gruncie rzeczy jest niewinny. To produkt swoich czasów.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Anulowanie oferty Spotify dla Rosji

Post autor: BienSoundPC »

Czy ich oferta z muzyką będzie nadal działała w Rosji, a nie można będzie tylko zapłacić za usługę lub reklamę ?

Obrazek

Spotify stops streaming in Russia over safety concerns https://www.bbc.com/news/business-60881567

Pojawiły się komunikaty, że Spotify wycofuje się z Rosji. Wierzono długo w tej firmie, że sytuacja z inwazją na Ukrainę uspokoi się. Zwlekano z podjęciem decyzji o wyłączeniu oferty na teren Rosji, gdzie mieszka prawie 150 mln ludzi. Na początku marca skasowano jedynie kontent tworzony przez oficjalny kanał Kremla oraz Russia Today. Kolejnym krokiem było zamknięcie siedziby firmy w Moskwie. Dopiero z początkiem kwietnia chcą zamknąć biznes w tym kraju. W oficjalnym oświadczeniu, jako główny powód podano nowe przepisy wprowadzone w Rosji, które ograniczają wolność słowa oraz przewidują karę pozbawienia wolności nawet do 15 lat za szerzenie tego, co Kreml uznał za fake newsy lub za mówienie „nieprawdy” na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. To nie grozi jeszcze na Białorusi, która jest partnerem Rosji w inwazji na Ukrainę. Bezpiecznie dla Spotify jest także w pozostałych 41 krajach, które są członkami ONZ, a nie chcą potępić Rosji za bombardowanie ludzi na Ukrainie. https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/art ... raine.html
W głosowaniu 140 państw poparło projekt rezolucji, 38 wstrzymało się od głosu, a pięć (Rosja, Białoruś, Syria, Korea Północna i Erytrea) wypowiedziało się przeciwko.
Obrazek
Rosja także nie zablokowała Spotify, jak miało to miejsce z facebook, twitter i YT https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... ea/ms0vdxy

Z opracowanej przez Yale School of Management wynika, że już ponad 400 firm ogłosiło wycofanie się z Rosji od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę 24 lutego. https://www.money.pl/gospodarka/ponad-4 ... 8144a.html
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 08:12 przez BienSoundPC, łącznie zmieniany 1 raz.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

64 bitowy AIMP nie dla Spotify

Post autor: BienSoundPC »

Strumienie aac i mp3 warto dekodować z wydajnym oprogramowaniem.

Aplikacja Spotify niekoniecznie radzi sobie optymalnie z dekodowanie stratnej kompresji, co jest naturalne, bo w pierwszej kolejności musi być najbardziej uniwersalna, by bezproblemowo mogła działała z dowolnym sprzętem.

Obrazek

Dobra wydajność oprogramowania jest istotna, bo precyzyjne odtwarzanie muzyki z mp3 to spore wyzwanie. Kodek tworzy 576 odrębnych sygnałów. Wydziela je z pasma dźwięku 20 Hz – 20 kHz i na podstawie modelu psychoakustycznego określa z jaką dokładnością należy zakodować każdy z nich.

Obrazek

Na dodatek początkowo stosowano do kompresji MP3 stałą przepływność (CBR), czyli do zapisu każdej ramki używano tej samej liczby bitów. W miarę rozwoju oprogramowania kodującego udostępniony został tryb przepływności zmiennej (VBR), charakteryzujący się zmiennością w wybranym przedziale czasu podczas kompresji i nastawiony na utrzymywanie stałej jakości dźwięku.

Obrazek

W efekcie dalszego rozwoju tego kodeka powstał jeszcze tryb przepływności dostępnej (ABR), który jest połączeniem obu poprzednich trybów. W tym przypadku wykonywana jest kompresja podobnie jak w trybie VBR i ograniczanie średniego strumienia danych do określonej na początku wartości.

Obrazek
AAC zaprojektowany został jako następca MP3, by zaoferować lepszą jakość dźwięku przy podobnym rozmiarze danych. Powoduje to jednak, że jest jeszcze bardziej wymagający.

Obrazek

Spotify oferuje z aac muzykę z różną przepustowości. Uniwersalna aplikacja musi wszystko bezproblemowo obsługiwać z dowolnym sprzętem, więc najważniejsza w niej jest gwarancja działania usługi, a nie jakość odtwarzania muzyki.

Obrazek

Jest jeszcze do tego obsługa oferty z kodekiem Opus, a ten jest najbardziej zaawansowany. Najwyższą innowacją z nim była możliwość płynnej zmiany stopnia kompresji w dowolnej chwilihttps://pl.wikipedia.org/wiki/Opus_(format)

Obrazek

Rozwój tego kodek nadal trwa i dotyczy to bardzo wielu dziedzin, a nie tylko ofert z muzyką w strumieniu. Generalnie rozwój nastawiony jest na jeszcze większą wydajność przy przesyłaniu strumieni. Jest to również bardzo istotnie tak gigantycznej ilości danych, jaką w każdej sekundzie transmituje na cały świat Spotify.

Najszybsze wdrażanie wszelkich nowych możliwości w tym zakresie leży w interesie Spotify i pojawiają się do tego nowsze wersje aplikacji. Muszą jednak nadal działać bez problemów z dowolnym sprzętem użytkownika i być absolutnie proste w obsłudze, co wymaga bardzo wielu kompromisów.

64 bitowy AIMP mógłby zapewnić wyższą jakość odtwarzani muzyki ze strumieni udostępnianych przez Spotify

Obrazek

Korzysta z 64 bitowego oprogramowania FFmpeg, Jest to zaawansowane oprogramowanie, którego celem jest dostarczenie kompletnej platformy do nagrywania, konwertowania i przesyłania strumieniowego treści audiowizualnych https://pl.wikipedia.org/wiki/FFmpeg

More > https://audiophilepc.blogspot.com/2022/ ... r-for.html
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Spotify Platimium to kolejna oferta marketingowa

Post autor: BienSoundPC »

Czy nowi użytkownicy dostają hi-fi w cenie standardu, a starzy nie?

Obrazek

21 października 2022 Soptify zaoferował w Polsce https://www.spotify.com/pl/premium/
Oferta specjalna
0,00 zł za 4 miesiące Premium
Nie przegap żadnej premiery. Słuchaj ulubionej muzyki offline i bez reklam. Możesz zrezygnować w każdej chwili.

Obowiązują Warunki.
Oferta dotyczy tylko planu Premium Individual. Po tym okresie tylko 19,99 zł miesięcznie. Oferta 4 darmowych miesięcy nie jest dostępna dla użytkowników, którzy korzystali już z Premium. Koniec oferty: 25.10.2022.
Prawdopodobnie jest to tylko oferta marketingowa, by "sprzedawać" wybranych artystów i nagrania specjalne. Tego typu ambicje miał od początku Tidal, a nowe możliwości MQA miały być w tym pomocne. Taka strategia nie jest nowa, bo nawiązuje do tej z maksisinglami w erze winylu.
Obrazek
W Polsce taka oferta może być jeszcze zaskoczeniem. 19 pażdzernika 2022 Oskar Ziomek, który odpowiada za serwis o dobrym oprogramowaniu w strukturach Wirtualnej Polski, przekazał https://www.dobreprogramy.pl/nadchodzi- ... 584143264a
Spotify może lada moment wprowadzić do oferty kolejny abonament. Mówi się, że Spotify Platinum zaoferuje m.in. jakość Hi-Fi i ulepszoną bibliotekę. Wyższa jakość dźwięku została zapowiedziana przez twórców prawie 2 lata temu na wirtualnej konferencji.
Podał przy tym tylko przykład osoby, która zrezygnowała ze Spotify Premium, by zacząć korzystać z Apple Music. Potyfy wysłało do tego byłego klienta ankietę z pytaniem, czy rozważy powrót do usługi w ciągu najbliższych 30 dni. W ten spsób wprzesłano informację o możliwych do wyboru "planach taryfowych" i wśród nich pojawił się Spotify Platinum wraz z listą oferowanych funkcji.

Dalej w tym polskojęzycznym artykule zwrócona została uwaga, że abonament Spotify Platinum miałby oferować dokładnie to samo, co obecny plan Individual (w Polsce za 19,99 zł miesięcznie), a ponadto między innymi: jakość Hi-Fi, "studyjny dźwięk", możliwość kalibrowania słuchawek czy bibliotekę i playlisty w wersji "Pro".

W tym tekście przeczytać również, że Więcej szczegółów nie jest znanych, ale podano cenę - 19,99 dol. za miesiąc, czyli dwukrotnie więcej niż w przypadku planu podstawowego. W Polsce oznaczałoby to niecałe 40 złotych miesięcznie, a więc o 10 zł więcej niż za plan Family, który pozwala dzielić abonament Premium na 6 osób w ramach rodziny. Na razie nie wiadomo kiedy i czy na pewno Spotify Platinum trafi na rynek. Być może jest to forma testu.

Obrazek W tym artykule na temat Platinium Oskar Ziomek bardzo rzezczowo podsumował:
W Polsce Spotify bez reklam kosztuje 9,99 zł na miesiąc (dla studentów) oraz 19,99 zł dla pojedynczego użytkownika bez zniżek. Za 24,99 zł na miesiąc z abonamentu mogą korzystać dwie osoby, a za 29,99 zł - wspomniana, maksymalnie 6-osobowa rodzina. Pomiędzy planami można się w praktyce swobodnie przełączać w kolejnych okresach rozliczeniowych.
Platinum przy porównaniu z innymi "taryfami" wygląda na tworzenie własnej "stajni' muzyków.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 457
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

AIMP dobry dla Spotify offline

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek

Tutaj na forum ponownie grasuje wandal i to szaleństwo widać w poprzednim poście. Działa jak prymitywny graficiarz i nie ma nic do powiedzenia w temacie Spotify. Identyczne bazgroły powielił we wszystkich istniejących tu na forum wątkach, nawet gdy nie było jeszcze żadnych wpisów na jakimś temat i przewidziane zostało jedynie dogodne miejsce. Tak działa współpracownik poczytnego w Polsce serwisu, gdzie sztucznie kreuje statystyki odwiedzin i wypracował sobie w tym celu niewybredne techniki, które bazują na notorycznej dezinformacji czytelników i podsycaniu ksenofobii. Tam nie zawsze udaje mu się zwrócić na siebie uwagą i wówczas grasuje w innych miejscach. Amoku może dostać również jakiś pracownik Spotify i zaatakować słuchaczy, którzy są godzinami podłączeni bez świadomości o potencjalnych zagrożeniach.

AIMP i Spotify online trudno jest połączyć we wspólny temat

Sugerowana początkowo w tym wątku możliwość z Pale Moon i AIMP przestała być interesująca, ale nadal warto optymalnie skonfigurować PC dla odtwarzania muzyki. Jest to temat, który w szerszym zakresie poruszany jest we wpisach na blogu pt 4 BienSound PC & EAC https://4biensoundpc.blogspot.com/

Obrazek

Technologia analogowa nadal najlepiej służy konwersji elektroakustycznej - cyfrowa dla zachowania nagrań. Tradycyjny zestaw Hi-Fi odpowiada analogowe przetwarzanie i można do niego podłączyć PC, jako współczesny magnetofon domowy, by bezproblemowo słuchać swojej kolekcji płyt, również tych analogowych i oczywiście CD, czy zakupionych z dostawą w strumieniu. Dotyczy to także muzyki, którą można sobie zachować na twardym dysku z serwisu Spotify.

Obrazek

Optymalne dobranie sprzętu jest czymś oczywistym dla studia, gdzie formowane są nagrania, które później będą odtwarzane w domach lub innych miejscach. Na blogu jest strona z na przykładami różnych instalacji z fińskimi monitorami studyjnymi Genelec https://4biensoundpc.blogspot.com/p/dob ... zania.html

Jest także wpis pt Audio w PC wymaga nieco uwagi przy kompletowaniu z oferty RTV https://4biensoundpc.blogspot.com/2022/ ... -przy.html

Warto jest również indywidualnie skonfigurować PC, by np dla gości w barze serwować nierozcieńczoną muzykę. Dotyczy to również muzyki odtwarzanej ze strumienia, czyli także Spotify. Na ten temat jest strona pt Muzyka to nie aplikacja biurowa https://4biensoundpc.blogspot.com/p/muz ... urowa.html

AIMP dobrze się sprawdzi dla odtwarzania offline

Ustawienie nadpróbkowanie 32/192 w WASAPI pozwala uzyskać lepszą jakość odtwarzania muzyki nawet przy ograniczeniach strumienia ze Spotify.

Obrazek

Temat cyferek w ofercie sprzętu RTV dla bezpośredniego korzystania z muzyki dostępnej w serwisach internetowych poruszony jest w tekście pt AudioVideo celnie o Yamaha NX-N500 z DSD 5,6 MHz i PCM 384/32 https://4biensoundpc.blogspot.com/2022/ ... -n500.html

Kolejny tekst w tym temacie ma tytuł 384 kHz w ofercie RTV bywa wiarygodne nieco inaczej https://4biensoundpc.blogspot.com/2022/ ... godne.html
ODPOWIEDZ