AIMP jest chyba przydatny dla muzyki z tajemniczego Tidal

Informacje o projekcie AIMP
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

AIMP jest chyba przydatny dla muzyki z tajemniczego Tidal

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek

Pojawienie się Tidal anonsowano z jego własnym formatem z nagraniami. W ofercie zaistniał jednak głównie aac i falc. Takie standardowe rozdanie powinno działać, by odtwarzać muzykę z PC i przeglądarką internetową, czyli tzw Webplayer.

Tym samym także konfiguracja z Pale Moon, gdzie domyślnym programem dla podcastu ustawiony jest AIMP z WASAPI 192 kHz/32bit.
Obrazek


Trudno tylko na 100% przewiedzieć jakie zamiary ma Tidal.


12.11.2020 pojawiła się informacja prasowa
https://www.telepolis.pl/tech/rozrywka/ ... log-master

Tidal wciąż pracuje nad rozwojem swojej aplikacji oraz udostępnia użytkownikom nowe funkcje. Kolejnym etapem jest zwiększenie liczby utworów dostępnych w najwyższej jakości dźwięku MQA.

MQA pod kierownictwem Boba Stuarta, który w tym roku został pierwszym inżynierem dźwięku z nagrodą Prince Philip Award od Królewskiej Akademii Inżynierii, oferuje pionierskie rozwiązania w zakresie całkowicie nowego sposobu kodowania cyfrowego dźwięku, stworzonego w oparciu o to, w jaki sposób ludzie słyszą. Kluczowe w technologii MQA jest zapewnienie słuchaczom dokładnie takiego nagrania, jakie powstało w studiu. Ponadto MQA rozwiązuje problem sprawiający, że po przekształceniu dźwięku analogowego w cyfrowy, niektóre brzmienia słychać w nienaturalny sposób. To właśnie dzięki temu MQA pozwala na odsłuch w najwyższej możliwej jakości.


Obrazek

W ofercie jest natomiast:

HiFi 39,99 zł miesięcznie

Jakość dźwięku HiFi
1411 KBPS (lepsza)
Jakość dźwięku Master
2304-9216 KBPS (najlepsza)
Dolby Atmos

Sony 360 Reality Audio

Ponad 70 milionów utworów
Słuchanie bez reklam i w trybie offline z nieograniczoną liczbą pominięć
Gotowe playlisty na każdą okazję
Wideo, transmisje na żywo i wydarzenia dostępne tylko w TIDAL

Premium 19,99 zł miesięcznie

Standardowa jakość dźwięku
320 KBPS (dobra)

Ponad 70 milionów utworów
Słuchanie bez reklam i w trybie offline z nieograniczoną liczbą pominięć
Gotowe playlisty na każdą okazję
Wideo, transmisje na żywo i wydarzenia dostępne tylko w TIDAL
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Antyweb o Tidal w 2016 roku

Post autor: BienSoundPC »

ObrazekPaweł Winiarski już 15 września 2016 zwrócił uwagę:
Cicho liczę na to, że któregoś dnia ktoś po prostu powie - „kupiliśmy Tidala za…” i skończy się ta telenowela, w której największym przegranym okazuje się być muzyk Jay-Z. Miał pomysł, namówił do współpracy znajomych artystów - i wpadł w pułapki rynku, na którym ciężko cokolwiek zarobić.
https://antyweb.pl/apple-mnie-kupuje-tidal/

Jest w tym nawiązanie do tekstu pt Apple podobno prowadzi rozmowy z serwisem Tidal – dojdzie do przejęcia?, który opublikował
ObrazekMaciej Sikorski (2016-07-01) i rozpoczyna od słów:
Rano żartowałem, że Apple chce pod swoimi skrzydłami stworzyć jakąś drużynę amerykańskich raperów-biznesmenów. Najpierw przejęcie Beats Electronics, za którym stał Dr. Dre, teraz prowadzi ponoć rozmowy z serwisem muzycznym Tidal, którego właścicielem jest Jay Z. Kilka lat temu te mariaże brzmiałyby raczej nieprawdopodobnie, ale świat się zmienia, trzeba na to reagować, dostosowywać się do nowych trendów na rynku. Niektórzy do dzisiaj zadają sobie pytanie, po co Apple kupiło Beats Electronics, niedługo mogą o to samo pytać w kontekście marki Tidal. Jest sensowne wytłumaczenie? Raczej tak.
https://antyweb.pl/tidal-przejecie-apple/

Te 2 teksty pokazują, że Tidal dryfuje bez kompetentnego sterownika
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

24 bity/96 kH z Tidal

Post autor: BienSoundPC »

Obrazek

"Tidal HiFi w Plusie. Pierwsza taka oferta w Polsce" to tytuł notki z ilustracją powyżej, która pojawiła się 02.04.2021 11:55 w serwisie dobreprogramy.pl i sygnowana jest przez Klaudię Stawską. Można tam przeczytać m. in. :
Chociaż Tidal dostępny jest również w ramach oferty innych operatorów, to klienci Plusa jako pierwsi będą mieli możliwość wypróbować wariant HiFi. Tidal HiFi opiera się na formacie FLAC (16 bit / 44,1 kHz) zapewniającym intensywniejszy i czystszy strumieniowy przesył dźwięku.

W tym wariancie usługi jest także dostępny dodatkowy katalog z jakością dźwięku Masters (MQA), który zapewnia odbiorcom dźwięk w uwierzytelnionej i nienaruszonej wersji (zazwyczaj 24 bity / 96 kHz) o najwyższych możliwych parametrach. Jest on tak doskonały, jak brzmiał w studiu nagraniowym i dokładnie taki, jak chciał tego artysta.
https://www.dobreprogramy.pl/tidal-hifi ... 415040129a

W notce jest link do strony: https://www.plus.pl/tidal W przypdaku tej oferty absolutnie logiczne jest, że informacja na tej stronie dotyczy wyłacznie użytkowników telefonów komórkowych.

Pytanie jest - na ile atrakcyjny w tej konkretnej ofercie może być format 24 bity/96 kHz.

Obrazek
Jeszcze dziwniejsze jest, że to słuchawki dla telekomunikacji ilustrują stronę: https://www.mqa.co.uk/playback-devices

Główna strona MQA https://www.mqa.co.uk/ podaje treść wskazującą kierowanie się do roli dystrybutora i wówczas platforma komórkowa staje się bardzej loggiczne, ale oferowanie tu 24 bity/96 kHz może być dość ryzykownym bizensem:

MQA momentum continues to grow
We’ve been busy forging new relationships with musicians, record labels and music lovers around the world.

Obrazek
“Music fans will love it when they hear it, and WMG is thrilled to be partnering with MQA to take the next step in bringing hi-resolution music to consumers across the globe.”

Craig Kallman,
Chairman & CEO of WMG’s Atlantic Records division Warner Music Group

Obrazek
“With MQA, we are working with a partner whose technology is among the best solutions for streaming Hi-Res Audio, and one that doesn't ask music fans to compromise on sound quality for convenience.”

Michael Nash,
Executive Vice President of Digital Strategy at UMG

Obraz sytuacji rozjaśnia nieco japońska stona MQA https://mqa.jp gdzie pokazane są m.in.:

Pioneer N50 AE
https://pioneerwarszawa.pl/produkt/n50ae/
Obrazek

TEAC NT-505
https://audioklan.pl/nowa-jakosc-wsrod- ... t-505.html
Obrazek
Sony NW-ZX500 Series
https://www.sony.pl/electronics/walkman/nw-zx500-series
Obrazek

Nie wiadomo tylko czy Tidal ma swobodnie działać z PC
Obrazek
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Atut Tidal z tekstami piosenek najbardziej praktyczny z PC

Post autor: BienSoundPC »

Nowa funkcja w Tidal ma największą przydatność w PC

W sprzęcie RTV typu odtwarzacze sieciowe/USB DAC – TEAC NT-505TEAC NT 505 z małym wyświetlaczem nie jest chyba zbyt praktyczna.

W przenośnych odtwarzaczach Walkman® z serii Sony NX 500 już bardziej, a szczególnie, gdy jest możliwość połączenia z telewizorem.

Informacje Tidal sprawiają jednak wrażenie, że serwis koncentruje się na użytkownikach systemów wbudowanych. https://tidal.com/browse/artist/4184711

ObrazekKonrad Kozłowski 2020-07-10 napisał:https://antyweb.pl/tidal-teksty-piosenek/
Najnowsza wersja aplikacji Tidala wprowadza teksty piosenek na komputery i urządzenia mobilne. Nie wydaje mi się, by była aktualizacja udostępniana falami, dlatego jeśli upewnicie się, że posiadacie najnowsze wydanie apki na komputerze lub telefonie, to nowa ikonka aktywująca widok z tekstem powinna być dostępna.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2021, 10:21 przez BienSoundPC, łącznie zmieniany 1 raz.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Ang. i szw. wersja Wiki podpowiada czemu oferta Tidal jest tajemnicza

Post autor: BienSoundPC »

Wybierając ofertę nie zaszkodzi rozumieć: od kogo jest i po co.
Obrazek

Wikipedia w języku angielskim podaje na wstępie hasła Tidal :
Tidal (stylized as TIDAL) is a Norwegian subscription-based music, podcast and video streaming service that offers audio and music videos. Tidal was launched in 2014 by Norwegian public company Aspiro and is now owned by Project Panther Bidco.

With distribution agreements with all three major record labels and many independent labels, Tidal claims to provide access to more than 70 million tracks and 250,000 music videos. It offers two levels of service: Tidal Premium (AAC at 320 kbit/s) and Tidal HiFi (CD quality – FLAC-based 16-Bit/44.1 kHz – and MQA – typically lossy 24-bit/96 kHz). Tidal claims to pay the highest percentage of royalties to music artists and songwriters within the music streaming market.
Ostataniego zdania w cytatcie powyżej brakuje w polskojęzycznej wersji Wikipedii, a jest ono bardzo istotne, by zrozumieć ofertę Tidal. W 3 akapicie hasła w j.ang. jest zaakcentowane:
While some observers praised the high fidelity audio quality, and higher subscription fees that would result in higher royalties to the artists and songwriters, others felt the high subscription fees and exclusive Tidal content from the artists involved could lead to more music piracy.
Obrazek
Trudno powiedzieć czy założony w 1998 roku szwedzki Aspiro miał jakieś plany na Tidal, nim w 2012 wykupił ich norweski koncern medialny, którego działaność rozpocząła się w 1839 roku jako drukarnia. Norweski koncern jest od lat notowany na giełdzie w Oslo, gdzie ma bardzo silną pozycję. Mimo na potrzeby Tidal zachowano nazwę szwedzkiej firmy, która notowana była na giełdzie w Sztokholmie, ale postanowiono, że będzie miała statut firmy prywatnej. Powodem tego mogły być nawet plany wzmocnienia norweskiej giełdy, ale nie można wykluczyć, że jakieś odpowiedzi na te zawiłe operacje należy szukać w ofercie usługi, która powstała w 2010 roku, a Wiki podaje o niej m.in:
WiMP was a music streaming service available on mobiles, tablets, network players and computers. Music in WiMP was streamed using the AAC+ file format in a bitrate of 96 kbit/s or the AAC file format in a bitrate of 320 kbit/s if the high quality streaming option is selected. WiMP also offered a HiFi-product with FLAC/ALAC.[2] WiMP has since been merged into Tidal.
ObrazekObrazek
Wimp was developed by Aspiro AS and the Norwegian music store chain Platekompaniet AS and was first launched in Norway February 2010.
Nie ma natomiast wątpliwości czym zachęcono później amerykańskich inwestorów https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Panther_Bidco

Obrazek

W tym temacie Wikipedia podaje w j. szw. (cytat przetłumaczony na j. ang. z Google)
At an international press conference March 26, 2015, the deal was presented with the loanning of Tidal together with a number of participating world artists. This is to create an artistically owned competitor for the market-leading Swedish Spotify, especially to offer better financial compensation to artists and music creators. These artists include Rihanna, Beyoncé, Madonna, Calvin Harris, Nicki Minaj, Daft Punk and previous Kanye West. Instead of advertising-financed free listening, the new tidal offers only monthly subscriptions in two price levels with lower and higher sound quality.
Obrazek W tym czasie pojawił się MQA,

Wiki podaje w temacie Master Quality Authenticated: https://en.wikipedia.org/wiki/Master_Qu ... henticated
MQA was launched on 4 December 2014 at The Shard in London, although the concepts underpinning the development had previously been the subject of a presentation to the Audio Engineering Society British Section (10 June 2014) and a paper (published 8 October 2014) presented at the Audio Engineering Society 137th Convention in Los Angeles, CA in October 2014.

MQA was demonstrated to visitors to the Consumer Electronics Show in Las Vegas in January 2015. Several download/streaming services, playback system manufacturers and record labels have subsequently announced support for the technology, including Pioneer Corporation, Onkyo, Meridian Audio, 7digital, Norwegian label Lindberg Lyd (2L), Mytek and others, with Warner Music Group announcing the signing of a "long-term licensing deal" with MQA at the Munich High End show in May 2016.

In May 2016, the Recording Industry Association of America (RIAA), in cooperation with the Recording Academy Producers & Engineers Wing, the American Association of Independent Music (A2IM), and DEG: The Digital Entertainment Group, announced that services providing music encoded in MQA are eligible to carry the industry's official logo mark for "Hi-Res MUSIC".

In March 2018, MQA launched "Live", a virtual concert-going service designed to preserve the original sound quality of live performances. While playback will be available on any device, only devices compatible with MQA's proprietary codec may access the stream's "full quality."
Wygląda na to, że Consumer Electronics Show w Las Vega było decydującym, by Tidal stał się platformą MQA. Najbardziej prawdopodobne jest, że potrzebne było sprawdzenie w praktyce potencjału MQA dla dystrybucji, która może zastąpić sprzedaż płyt. Zachęcono artystów lepszymi warunkami rozliczania, by na ukierunkować prezentowanie projektu. Pozyskano także współpracę producentów sprzętu RTV i by ich nie odstraszyć w rozdaniach biznesowych nie widać Meridium Audio, chociaż tam powstał MQA, a Wiki podaje na ich temat: https://en.wikipedia.org/wiki/Meridian_Audio
Based in Huntingdon, Cambridgeshire, Meridian Audio was founded by John Robert (Bob) Stuart and Allen Boothroyd in 1977. Since the company's inception, all Meridian products have been built in the UK. The company claims it was the among the first to introduce active loudspeakers designed for the domestic market [1] and was the first British company to manufacture a CD player in 1983. The Meridian MCD, launched in 1985, was the first audiophile CD player. Meridian also created the first digital surround-sound processor, the 565 in 1994 as well as the first DSP-based digital active loudspeakers.


Teraz mniej słychać o MQA i dalsze losy Tidal są także mniej jasne, bo jak w j. ang. podane jest w Wikipedii:
In January 2017, Sprint Corporation bought 33% of Tidal for a reported $200 million. In March 2021, Square agreed to buy Tidal for $297 million.[6] As part of the deal, Square will own a majority of Tidal, but also appoint Jay-Z to the board of directors at Square.
Obrazek

O nowym właścicielu można przeczytać: https://en.wikipedia.org/wiki/Square,_Inc.
Square, Inc. is an American financial services and digital payments company based in San Francisco, California. The company was founded in 2009 by Jack Dorsey and Jim McKelvey and launched its first platform in 2010. It has been traded as a public company on the New York Stock Exchange since November 2015 with the ticker symbol SQ.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Album z 1976 roku jako Master w Tidal

Post autor: BienSoundPC »

Album Sing-Sing wydał Pronit na winylu w 1976 roku,
Obrazek
a Universal Music Polska na CD w 2013

ale Empik oferuje CD datowane na 1996 https://www.empik.com/antologia-2-rodow ... 0,muzyka-p

Na temat tej płyty można przeczytać np https://bibliotekapiosenki.pl/utwory/Sing_sing
Obrazek
Tekst dający spore pole do aktorskich popisów, a nawet zwykłej zgrywy, został tak właśnie zinterpretowany podczas festiwalu opolskiego w 1977 r. I tam śpiewano „Sing sing” choć w zgoła nieoczekiwanej oprawie, bowiem z towarzyszeniem, jak zapowiedziała Agnieszka Osiecka : nieznanego w kraju, ani za granicą tria rewelersów Wiesław Gołas, Jonasz Kofta i Wojciech Młynarski.
ObrazekObrazek Na facebook w grupie hifiaudiostreaming Robert Jazgarski napisał https://www.facebook.com/groups/hifiaudiostreamingpl
45 lat temu jedna z moich pierwszych kaset magnetofonowych. Jako 10 latek niezbyt rozumiałem o czym śpiewała Maryla… Ale to nie ważne. Ważna jest muza. A teraz dostępna w parę kliknięć, i to w MQA! I gęsia skórka pojawia się przy słuchaniu tej oryginalnej wersji!
Tidal oferuje to nagranie jako Master https://tidal.com/browse/track/133924497

Zastanawiające jest tu, czy Universal miał dostęp do oryginalnego nagrania, czy kupił tylko prawa do niego i wydano cyfrową kopię płyty winylowej. Pytanie może wydawać się nieistotne, ale chodzi o rzetelność z określenia Master. Zrobiona profesjonalnie kopia cyfrowa z winylu jest oczywiście bliższa oryginału nagrania od tego co można odtworzyć na gramofonie z marketu, ale MQA jest kreowane na coć więcej.

W dyskografii podane jest tylko wydanie Antologii na 3 CD z 26 października 1996 roku przez Tra-la-la; PolyGram. 4 grudnia 2012 Universal wydał natomiast "Rarytasy III (1974–1977)" i jako nośniki podane są: CD · digital download · streaming https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskograf ... i_Rodowicz
Obrazek https://pl.wikipedia.org/wiki/PolyGram
holenderska wytwórnia płytowa, powstała w 1962 w ramach firmy Philips Records, utworzonej z powołanego w końcu lat 40. XX wieku przedsiębiorstwa Philips Phonografische Industrie (PPI), należącego do koncernu Philips. Wytwórnia działała nieprzerwanie przez ponad trzydzieści lat, w tym na rynku polskim (jako PolyGram Polska), w maju 1999 została sprzedana spółce Seagram, która następnie weszła w skład Universal Music Group.
Wyjaśnienie daje tu tekst onet z 24 grudnia 2011
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... wi/x5bxd56
By wesprzeć małżonkę, mąż Maryli Rodowicz postanowił założyć własną firmę fonograficzną. Dzięki firmie Tra-La-La na rynku ukazały się takie płyty Rodowicz jak "Marysia Biesiadna", czy "Antologia".

Artystka opowiada, że Andrzej Dużyński "zawiesił na kołku swoją pracę, od rana biegał po redakcjach, umawiał się z dziennikarzami, zajmował promocją (…), kiedy trzeba było, za własne pieniądze kupował czas antenowy w RMF-ie czy w Zetce".

Firma Tra-La-La wydała w sumie sześć albumów Maryli Rodowicz, jednak ostatecznie, jak twierdzi Maryla Rodowicz: "któregoś dnia po prostu powiedział: sprzedam cię Universalowi. I jak powiedział, tak zrobił".
Jest mało prawdopodobne, że mąż artystki miał dostęp do oryginalnego nagrania ze studio. Kopia cyfrowa nie była chyba także zrobiona z profesjonalnym sprzętem na miarę MQA.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Transparentnie z Tidal :-)

Post autor: BienSoundPC »

powyżej niezrównoważony wandal 2 razy pod rząd wpakował bazgroły i zamieścił je także w każdym wątku tutaj na forum

Na szczęście nie brak na świecie ciekawych rzeczy dla korzystających z Tidal

Obrazek

Można słuchać muzyki z głośników w np transparentnej obudowie typu linia transmisyjna. Wademecum Audio ma informację na temat takiej konstrukcji z przetwornikiem elektroakustycznym i już na wstępie można tam przeczytać:: https://audio.com.pl/vademecum/faq/audi ... ansmisyjna
Punktem wyjścia dla obudowy z linią transmisyjną było stworzenie idealnych warunków akustycznych do wytłumienia fali od tylnej strony membrany. Obudowa tego typu miała być układem nierezonującym, a jedynie izolującym energię od tylnej strony membrany (której nie można "po prostu" pozwolić na swobodne promieniowanie, gdyż jest w przeciwfazie z przednią stroną membrany).
Tu na forum jest w wątku AIMP wart koaksjanego przetwornika elekto-akustycznego także post linia transmisyjna viewtopic.php?p=46305#p46305

Obrazek

Transparentnie może być również z BienSound PC typu desktop dla La musique sonne bien avec cet ordinateur de bureau i jest z nim bardzo prosta zasada: Muzyka to nie aplikacja biurowa. https://4biensoundpc.blogspot.com/p/muz ... urowa.html

Obrazek

Natomiast obudowa głośnika z linią transmisyjną może być także betonowym odlewem, jak Rauna Leira z początku lat 80 ubiegłego wieku https://rauna.squarespace.com/about-rauna

W temacie obudowy głośników polskojęzyczny słownik hi - fi podaje: https://www.hifi.pl/porady/terminologia ... olumny.php
Najpopularniejszym typem obudowy głośnikowej jest bass-reflex. Ten termin jest używany zarówno w języku polskim jak i angielskim. W angielskim występuje także w wersji skróconej reflex, alternatywnie można użyć określenia reflex enclosure. Dla tego typu konstrukcji stosuje się też szereg terminów alternatywnych. A więc mamy obudowę wentylowaną, po angielsku vented enclosure. Kolejny wariant to obudowa z otworem, po angielsku ported enclosure. Tu warto zwrócić uwagę, że obudowa typu linia transmisyjna (ang. transmission line, skrót TL stosowny w obu językach), też ma otwór, ale to już jest inna konstrukcja
Obrazek

Wielu Japończyków zbudowało sobie głośniki z obudową typu linia transmisyjna, nazywaną także "back-loaded horn". W nich legendarny przetworniki współosiowy Fostex nie wymagał wysterowania z mocnym wzmacniaczem, co było ważne w czasach konstrukcji lampowych. Miał również bardzo atrakcyjna cenę. W 1972 roku kosztował 4,5 tys. ¥., co brzmi teraz obiecująco poniżej 150 zł, ale wówczas pieniądz miał inną wartość. Aktualna oferta przetworników Fostex jest bardzo zróżnicowana, ale ich ceny nie są wygórowane. Powodem jest, że generalnie nie są dla wysterowania z duża mocą, z czym komponują się w logiczny sposób ze wzmacniaczami pracującymi w ekskluzywnej klasie A, gdzie liczy się jakość, a nie ilość. Jest przez to także atrakcyjny dla fanów wzmacnaiczy lampowych.

Obrazek

Teraz w ofercie Fostex są zgrabne obudowy TL o wymiarze 145(S) x 343(W) x 216(G) mm w zestawie z 4 calowym FE103En, który nie wymaga silnego wzmacniacza. Można z nimi i tradycyjnymi wzmacniaczami z oferty RTV wygodnie umeblować sobie pokój dla odtwarzania muzyki z 4 głośników. https://www.fostexinternational.com/doc ... 0-BH.shtml

Obrazek

Są także dostępne na rynku wyższe dla FE126NV i mają wymiary 31 5/8” (W) x 7 1/4” (S) x 14 1/2” (G). Zajmują więcej miejsca w pokoju, ale łatwo jest praktycznie ustawić. https://www.madisoundspeakerstore.com/f ... -kit-pair/

Obrazek

Były także z wymiarami 29” (W) x 9 3/4" (S) 14 3/4” (G) dla 6 1/2 calowego FE 166 En https://www.madisoundspeakerstore.com/f ... -kit-pair/
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

AIMP bez problemu z MQA

Post autor: BienSoundPC »

ObrazekMQA można było zapisać na dysk, ale ten format znika https://www.headphonesty.com/2023/04/mq ... kuTO9oZ9Gc

Obrazek
In a Reddit Q&A last April 10, 2023, Tidal CEO, Jesse Dorogusker, revealed that the streaming platform will soon be supporting FLAC in their Hi-Res format for HiFi Plus subscribers, days after MQA files for Appointment of Administrator, which is equivalent to bankruptcy in the US.
ObrazekJest Flac o którym Wiki podaj m.in. https://pl.wikipedia.org/wiki/Free_Lossless_Audio_Codec
Kompresja FLAC wykorzystuje predykcję liniową – wartość pojedynczej próbki dźwięku jest przewidywana na podstawie wartości kilku wcześniejszych próbek, zapisywana jest tylko różnica między wartością rzeczywistą a obliczoną (różnice mają zwykle niewielkie wartości). Do zapisania różnic używa się kodów Rice’a – liczba bitów zależy od kodowanej wartości, tj. im mniejsza wartość, tym mniej bitów jest potrzebne.
Retaish
Zarejestrowani użytkownicy
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2023, 17:16

Re: AIMP jest chyba przydatny dla muzyki z tajemniczego Tidal

Post autor: Retaish »

I forward you to scan this theme it is enjoyable described ... 代写
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 497
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Post autor: BienSoundPC »

:!: kliknięcie w post powyżej może być niebezpieczne
ODPOWIEDZ