Wyszukiwanie zaawansowane

Windows 8 @ AIMP Sound PC

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 4 cze 2014, o 10:10

Obrazek
Na forum aimp są wpisy na temat serwera muzyki na PC z odzysku. W tym temacie wypowiedziałem się również szerzej na blogu
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/05/27/aimp-na-darmowym-windows-8-i-pc-z-odzysku/
i w komentarzach znalazło się trochę linków do ciekawych informacji na temat Windows 8. Najwięcej jest w temacie darmowego Windows 8, ale także o korzyści dla tego systemu operacyjnego we wspólnej platformie z tabletami http://pclab.pl/art57967.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 28 cze 2014, o 14:35

W udostępnionym w sieci notatniku napisałem, że "Audiophile PC to trafna inwestycja i najlepiej potwierdza to Google". Chodzi o muzykę z sieci, bo Google przedstawiła niezależnym wydawcom warunki, na które, według World Independent Network (WIN), stowarzyszenia reprezentującego ich interesy, absolutnie nie mogą się zgodzić.”
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/19/audiophile-pc-to-trafna-inwestycja-i-najlepiej-potwierdza-to-google/Obrazek

Miałem także wreszcie okazję posłuchać polskiego DAB+ i teraz bardziej doceniam możliwość zainstalowania odbiornika w Audiophile Music Server. Chwilowo wygląda na to, że analogowo oszlifowany PC to jedyne rozwiązanie, by skorzystać z zalet DAB+, chociaż pozostaje jeszcze problem z odbiornikiem i oprogramowaniem dla Windows 8 i WASAPI. Na rynku są oczywiście urządzenia na bazie systemu wbudowanego, ale ich cena nie może być w żaden sposób współmierna do uzyskanej jakości.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/24/antenowy-odbior-cyfrowych-transmisji/
Obrazek

Transmisje radiowe mogą być nie tylko uzupełnieniem, ale nawet ciekawą alternatywą dla koncertów, bo na scenie różnie bywa z jakością dźwięku. We wpisie Akustyk na plaży pokazał nagą prawdę napisałem, że jakość dźwięku jest w Polsce niska i np jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez muzycznych korzysta z totalnej prowizorki ze sceną, sprzętem i obsługą.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/28/akustyk-na-plazy-pokazal-naga-prawde/
Obrazek

Nawet koncert w legendarnej Operze Leśnej pozostawia wiele do życzenia
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/22/25-lat-wolnosci-obchodzone-w-operze-lesnej/
Obrazek
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 3 lip 2014, o 15:08

Obrazek
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/07/03/audiophile-pc-z-pioltem-i-ekranem-w-obudowie/

Obecnie projekt z analogowo oszlifowanymi PC dla potrzeb muzyki wchodzi w kolejną fazę i prowadzone będą testy z wykorzystaniem pilota oraz małego wyświetlacza w obudowie. AIMP można było obsługiwać nawet ze starego telefonu Sony – Ericsson, a jakiś czas temu pojawiła się wtyczka do AIMP dla zdalnego sterowania. Być może ktoś ma ciekawe doświadczenia w tym ty zakresie ?

Audiophile PC zamawiany jest na indywidualne zamówienie i tym samym już wcześniej nie było żadnych ograniczeń, by korzystać w nim z pilota, ale ja wolem obsługę myszą na ekranie.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 13 lip 2014, o 10:45

Obrazek
W Internecie można przeczytać wiele negatywnych komentarzy na temat Windows 8 i nie mogłem dobrze zrozumieć w czym jest problem. W Audiophile PC instaluję system i usuwam z niego wszystko możliwe, a potem wgrywam AIMP, którego obsługa jest tak jak pod innymi wersjami Windows. Zrozumiałem, gdy koleżanka poprosiła o pomoc z netbookiem z ósemką i Skype, który nie działał tak jak jest przyzwyczajona.

http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/07/13/aplikacja-windows-8-nie-jest-taka-straszna/
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez Jimi » 14 lip 2014, o 07:27

Mi się podoba nowy OD od M$ wiadomo człowiek leniwy nie chcę zmieniać przyzwyczajeń bo stare lepsze itd.
No wiadomo nie jest też idealny bo niektórych rzeczy nie da się zrobić przez nowy interfejs i trzeba robić je klasycznie.
A koleżanka zapewne używała Skype w wersji wyłącznie dla nowego interfejsu a tam programy są chyba robione w kontekście sztuka dla sztuki.
Obrazek
JiM
Avatar użytkownika
Jimi
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 244
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:35

Analogowo oszlifowane PC do odtwarzania muzyki

Postprzez AudiofilPC » 28 wrz 2016, o 20:19

Obrazek

AIMP ma unikalne możliwości dla odtwarzania muzyki z dobrą jakością i warto jest podłączyć PC do analogowego zestawu audio. Proste zestawienie na ten temat jest pod hasłem " Muzyka, to nie aplikacja biurowa!"

@ https://sites.google.com/site/audiophil ... ja-biurowa

Ilustrowanym notatnikiem są wpisy na blogu, które znajdują się pod adresem
http://audiofilpc.blog.onet.pl/
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Agonia PC mocno przesadzona w publikatorach

Postprzez AudiofilPC » 23 paź 2016, o 08:57

Obrazek
AIMP zapewnia najlepszą jakość odtwarzania muzyki z PC, a ilustracja powyżej pokazuje, że możliwości tej platformy sprzętowej są imponujące. W wortalu o oprogramowaniu opublikowałem w związku z tym tekst pt "Agonia PC mocno przesadzona w publikatorach"
@ http://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/ ... 76958.html

Wspomniałem we wpisie o trendzie prestiżowych gadżetów, z którymi zrobił się spory bałagan. Nieźle ilustruje to artykuł pt " Fragmentacja to nie tylko zmora Androida. Z mobilnym Windows wcale nie jest lepiej"
@ http://www.dobreprogramy.pl/Fragmentacj ... 76982.html
a także "Google zamyka Androida? Wielu aplikacji nie uruchomisz na odblokowanych smartfonach "
@ http://www.dobreprogramy.pl/Google-zamy ... 76968.html

Poruszyłem także we wpisie temat cyrku z aktualizacjami Windows 10, które są jedynie wymysłem "urzędników marketingu", bo nie borykają się z tym inne systemy operacyjne dla otwartej struktury PC i można o tym poczytać w artykule pt "Ubuntu wraz z jądrem zaktualizujesz bez restartów – i to całkiem za darmo"
@ http://www.dobreprogramy.pl/Ubuntu-wraz ... 76976.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Anna Rymsza inspiruje w temacie strumieniowego odtwarzania m

Postprzez AudiofilPC » 11 sty 2017, o 10:37

Zastanawiam się od dłuższego już czas, czy zamieszczanie informacji z nawiązaniem do Windows 8 ma jeszcze sens. Chyba tak, bo akcentuję tym, że polecam nadal Windows 8.1, a nie najnowszą wersję. Nie śpieszę się rówież z nowościami usług internetowych, z których nie można korzystać z AIMP i poświęciłem im notatkę pt "Anna Rymsza inspiruje w temacie strumieniowego odtwarzania muzyki", gdzie na zakończeniu napisałem

Postanowiłem, że chwilowo potraktuje to jak Windows 10, które uważam za bardzo interesujące, ale w ograniczonym stopniu inwestuje w to mój czas. Jestem w pełni przekonany, że korzystanie ze wspomnianej przez Annę Rymszę oferty będzie przyjemniejsze właśnie z najnowszym systemem operacyjnym Microsoft, bo tak było z np słuchaniem muzyki updostępnionen na stronach Polskiego Radia, co testowałem ze specjalnie skonfigurowanym zestawem na bazie płyty Gigabyte, która dedykowana jest dla graczy. W wolnej chwili zrobię podobny test z TIDAL 96 kHz / 24 bit.

http://audiofilpc.blog.onet.pl/2017/01/ ... na-muzyki/
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Arktyczne tropy z PC do słuchania muzyki

Postprzez AudiofilPC » 15 sty 2017, o 09:44

Grupa uzdolnionych inaczej komentatorów w polskojęyzycznym serwisie internetowym stworzyła teorię spiskową, że zarabiam na bezpłatnym programie AIMP i w tym celu przekupiłem redakcję portalu o dobrym oprogramowaniu, by publikowała na głównej stronie moje teksty. Komentatorzy szerzyli przy okazji dezinformację na tematy techniczne i tym mogli wprowadzać w błąd czytelników. Z tego powodu ograniczyłem podawanie nazwy AIMP. Tak jest także z tekstem o projekcie zrealizowanym za kołem podbiegunowym na bazie AIMP i wspominam tam również o wcześniejszym nagrywaniu z mikrofonami Neumann U87.

@ http://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/ ... 78365.html

Obrazek
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Audiofilskie Firefox ?

Postprzez AudiofilPC » 31 sty 2017, o 10:26

AIMP pozwala odtwarzać muzykę z Interetu z najlepszą możliwą jakością, gdy mamy bezpośredni adres do pliku. Czasami chcemy jednak posłuchać muzyki udostępnianej tylko przez stronę internetową. W polskojęzycznym wortalu o oprogramowaniu pojawiło się 23 stycznia na najwyższej pozycji okienko reklamowe z tytułem „Firefox – coś dla audiofili i nie tylko”. Klikając w nie pojawił się artykuł z tytułem „Firefox 51 – zabezpieczenia, optymalizacje i coś dla fanów muzyki„,

Obrazek

Zrobiłem test odsłuchowy, ale ograniczyłem się do 64 bitowej Firefox Nightly 54 i starszych Windows 8.1
@ http://audiofilpc.blog.onet.pl/2017/01/ ... la-muzyki/

Planowałem takie testy z Windows 10, ale zwlekałem z tym, bo jak często deklaruję w notatkach, widzę potencjał nowego systemu operacyjnego, ale działalność „urzędników marketingu” w Microsoft nie budzi mojego zaufania. Rozwinięcie tego tematu opublikowałem we wpisie pt "Aktualizacja Windows 10 odstrasza nie tylko w domowym serwerze muzyki"

@ http://audiofilpc.blog.onet.pl/2017/01/ ... ze-muzyki/
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 214
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron