Wyszukiwanie zaawansowane

AIMP i dowmowy serwer muzyki

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

AIMP i dowmowy serwer muzyki

Postprzez AudiofilPC » 1 kwi 2017, o 09:41

AIMP zapewnia rewelacyjną jakość odtwarzania muzyki, a do tego niezbędne są pliki z nagraniami. Najlepszą jakość zapewniają pliki wav, ale zajmują sporo miejsca na dysku. Alternatywą jest flac

Obrazek

Przy cyfrowym archiwizowaniu muzyki z płyt winylowych warto nawet w warunkach domowych korzystać z profesjonalnego standardu próbkowania 48 kHz i nie sugerować się stosowanym w CD 44,1 kHz. Różnica w rozmiarach pliku jest relatywnie niewielka i dotyczy to w takim samym stopniu zapisu w wav, flac i mp3.

Godny polecenia dla zapisu muzyki w niewielkim pliku z najlepszą możliwą jakością jest format acc, który jest np standardem przy cyfrowej emisji programów radiowych w DAB+. Teoretycznym problemem acc jest kompatablilności w tańszym sprzęcie. W praktyce nie miało to jednak większego znaczenia przy niskiej jakości odtwarzania muzyki z tanim sprzętem.

w wortalu o opragramowniu poruszyłem ostatnio szerzej te tematy we wpisie pod tytułem "Analogowe i cyfrowe Dolby to skarbnica wiedzy o odtwarzaniu i nagrywaniu muzyki, ale dla wielu to jedynie uznana marka"

@ https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 80186.html
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Abstrakcyjne i praktyczne testy odtwarzania muzyki z PC

Postprzez AudiofilPC » 3 maja 2017, o 11:17

Obrazek

AIMP pozwolił mi lepiej wsłuchać się w soundtracks nowej płyty koleżanki. Napisałem o tym szerzej w serwisie o dobrym oprogramowaniu, a w podsumowaniu jest

Spokojny relaks z muzyką w zaciszu domowym lepiej zapewni więc PC bez połączenia z Internetem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w zaawansowany system wbudowany z obsługą odpowiednich formatów cyfrowego zapisu nagrań z muzyką. Otwarta struktura PC oferuje tylko szersze możliwości z atrakcyjną ceną, jeżeli w komputerze nie robi się bigosu, by służył do wszystkiego. Kwestia z uniwersalnością PC sama się jednak rozwiązuje, bo obecnie jest to trudne bez dostępu do Internetu. Odtwarzanie muzyki ze słuchawkami może sprawić wiele przyjemności, ale dobrze wysterowane głośniki dają jeszcze więcej.

@ http://dp.do/80753
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Powrót do Projekt Diamond Sound PC