Wyszukiwanie zaawansowane

Windows 8 @ AIMP Sound PC

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 4 cze 2014, o 10:10

Obrazek
Na forum aimp są wpisy na temat serwera muzyki na PC z odzysku. W tym temacie wypowiedziałem się również szerzej na blogu
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/05/27/aimp-na-darmowym-windows-8-i-pc-z-odzysku/
i w komentarzach znalazło się trochę linków do ciekawych informacji na temat Windows 8. Najwięcej jest w temacie darmowego Windows 8, ale także o korzyści dla tego systemu operacyjnego we wspólnej platformie z tabletami http://pclab.pl/art57967.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 28 cze 2014, o 14:35

W udostępnionym w sieci notatniku napisałem, że "Audiophile PC to trafna inwestycja i najlepiej potwierdza to Google". Chodzi o muzykę z sieci, bo Google przedstawiła niezależnym wydawcom warunki, na które, według World Independent Network (WIN), stowarzyszenia reprezentującego ich interesy, absolutnie nie mogą się zgodzić.”
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/19/audiophile-pc-to-trafna-inwestycja-i-najlepiej-potwierdza-to-google/Obrazek

Miałem także wreszcie okazję posłuchać polskiego DAB+ i teraz bardziej doceniam możliwość zainstalowania odbiornika w Audiophile Music Server. Chwilowo wygląda na to, że analogowo oszlifowany PC to jedyne rozwiązanie, by skorzystać z zalet DAB+, chociaż pozostaje jeszcze problem z odbiornikiem i oprogramowaniem dla Windows 8 i WASAPI. Na rynku są oczywiście urządzenia na bazie systemu wbudowanego, ale ich cena nie może być w żaden sposób współmierna do uzyskanej jakości.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/24/antenowy-odbior-cyfrowych-transmisji/
Obrazek

Transmisje radiowe mogą być nie tylko uzupełnieniem, ale nawet ciekawą alternatywą dla koncertów, bo na scenie różnie bywa z jakością dźwięku. We wpisie Akustyk na plaży pokazał nagą prawdę napisałem, że jakość dźwięku jest w Polsce niska i np jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez muzycznych korzysta z totalnej prowizorki ze sceną, sprzętem i obsługą.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/28/akustyk-na-plazy-pokazal-naga-prawde/
Obrazek

Nawet koncert w legendarnej Operze Leśnej pozostawia wiele do życzenia
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/06/22/25-lat-wolnosci-obchodzone-w-operze-lesnej/
Obrazek
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 3 lip 2014, o 15:08

Obrazek
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/07/03/audiophile-pc-z-pioltem-i-ekranem-w-obudowie/

Obecnie projekt z analogowo oszlifowanymi PC dla potrzeb muzyki wchodzi w kolejną fazę i prowadzone będą testy z wykorzystaniem pilota oraz małego wyświetlacza w obudowie. AIMP można było obsługiwać nawet ze starego telefonu Sony – Ericsson, a jakiś czas temu pojawiła się wtyczka do AIMP dla zdalnego sterowania. Być może ktoś ma ciekawe doświadczenia w tym ty zakresie ?

Audiophile PC zamawiany jest na indywidualne zamówienie i tym samym już wcześniej nie było żadnych ograniczeń, by korzystać w nim z pilota, ale ja wolem obsługę myszą na ekranie.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 13 lip 2014, o 10:45

Obrazek
W Internecie można przeczytać wiele negatywnych komentarzy na temat Windows 8 i nie mogłem dobrze zrozumieć w czym jest problem. W Audiophile PC instaluję system i usuwam z niego wszystko możliwe, a potem wgrywam AIMP, którego obsługa jest tak jak pod innymi wersjami Windows. Zrozumiałem, gdy koleżanka poprosiła o pomoc z netbookiem z ósemką i Skype, który nie działał tak jak jest przyzwyczajona.

http://audiofilpc.blog.onet.pl/2014/07/13/aplikacja-windows-8-nie-jest-taka-straszna/
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez Jimi » 14 lip 2014, o 07:27

Mi się podoba nowy OD od M$ wiadomo człowiek leniwy nie chcę zmieniać przyzwyczajeń bo stare lepsze itd.
No wiadomo nie jest też idealny bo niektórych rzeczy nie da się zrobić przez nowy interfejs i trzeba robić je klasycznie.
A koleżanka zapewne używała Skype w wersji wyłącznie dla nowego interfejsu a tam programy są chyba robione w kontekście sztuka dla sztuki.
Obrazek
JiM
Avatar użytkownika
Jimi
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 247
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 23:35

AIMP, oversampling i HD Audio

Postprzez AudiofilPC » 5 mar 2018, o 08:49

Obrazek

AIMP jest dobrą referencją przy odtwarzaniu muzyki z PC i wspomniam o tym często w wortalu o dobrym oprogramowaniu. Ostatnio zamieściłem tam wpis pt "Analogowe uszlachetnienie PC dla odtwarzania muzyki jest oczywiste dla wielu ludzi, podobnie jak oversampling i HD Audio". Wspomniałem tam na temat HD Audio m.in.

Taki detal może być całkowicie nieistotny dla komentatora, który korzysta z popularnych głośniczków komputerowych z aktywną elektroniką. Spodziewa się cudownych zastosowań dla uniwersalnego podłączenia tanich głośniczków. Może coś sobie opacznie zinterpretować, bo w cyfrowych połączeniach przez USB, HDMI, Wi-Fi itd.

Potwierdziło się to w komentarzach, które się pojawiły tym razem i w centrum uwagi znalazł się wtyk do telefonu z brakiem możliwości słuchania muzyki z AIMP :-)

https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Analogowe-uszlachetnienie-PC-dla-odtwarzania-muzyki-jest-oczywiste-dla-wielu-ludzi-podobnie-jak-oversampling-i-HD-Audio,86410.html

Wspomniałem również o prościtkim demo na YouTube, jako przekład, że możliwość ciekawego wyboru w ofertach z muzyką zawęża się dla odbiorców, gdy odtwarzają ją ze sprzętem niepozwalającym optymalnie zapoznać się z zawartością nagrania.
https://youtu.be/FZ6vd9dnKVQ
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

AIMP z Windows 10 @ Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 14 gru 2018, o 10:31

Obrazek

AIMP jest od wielu lat dla mnie referencyjnym programem w komputerze optymalnie dostosowanym dla odtwarzania muzyki. Powodem tego jest wbudowana obsługa Windows Audio Session API. Teraz wiele programów ma już obsługę WASAPI, ale ta w AIMP najlepiej się dla mnie sprawdza. Windows 8 wydawało się długo najlepiej dopracowanym systemem dla WASAPI, które pojawiło się już w siódemce. W tym roku pojawiły się jednak korzystne zmiany w Windows 10 i do tego także sterowniki do najpopularniejszego na rynku procesora dźwięku.

Szerzej na ten temat jest w tekście pt Aktualizacja referencyjnego sterownika dla Windows 10 z Dolby i DirectX12[/
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 92358.html


Obrazek

Zmieniają się także uwarunkowania, by jeszcze lepiej korzystać z możliwości AIMP.

Architekci wnętrz z dobrą znajomością zagadnień akustyki staną się bardziej pomocni od sprzedawców w salonach audio, by uzyskać optymalną jakości odtwarzania muzyki w domu. Jest szansa, że przy okazji wzrośnie także kultura odtwarzania muzyki w barach. W miastach są ograniczone możliwości dla relaksu z muzyką w domu.

Soundbar stanie się w domach popularną alternatywą dla tradycyjnych głośników i słuchawek. W miastach mile widziana będzie z pewnością obudowa bez bass reflex. Może być tu wbudowany dowolny typ komputera, a otwarta struktura PC da najwięcej możliwości.

Ten temat rozwinięty jest w tekście pt Agitacja z rykoszetem, gdy w barze brak czystej muzyki, a za rogiem czeka soudbar z Dolby Atmos
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Agitacja-z-rykoszetem-gdy-w-barze-brak-czystej-muzyki-a-za-rogiem-czeka-soudbar-z-Dolby-Atmos,96388.html

Obrazek
Temat ze szczególnym nawiązaniem do słuchawek poruszyłem już wcześniej w tekście pt Akustyka i indywidualne dopasowanie przy odtwarzaniu muzyki z Windows 10 i Dolby
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Akustyka-i-indywidualne-dopasowanie-przy-odtwarzaniu-muzyki-z-Windows-i-Dolby,91546.html

Obrazek
Jeszcze wcześniej ten temat poruszyłem w perspektywie umeblowania
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Atmos-od-Dolby-dla-eleganckiego-pokoju-do-odtwarzania-muzyki,88778.html

Obrazek
O ASIO i WASAPI jest obszerny tekst
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/ASIO-i-WASAPI-dla-optymalnego-odtwarzania-muzyki-z-PC,79514.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Audiomity o kompresji muzyki to problem przesterowania nagra

Postprzez AudiofilPC » 19 kwi 2019, o 09:47

Możliwości AIMP są imponujące z WASAPI, ale trudno o tym rozmawiać, gdy jest tyle mitów na temat odtwarzania muzyki. Ostatnio w serwisie o dobrym oprogramowaniu pojawił się w komentarzach wątek o kompresji nagrań.

Okazuje się, że krążą na ten temat mity, a jednym z powodów może być tekst eksperta na "wykop" z 2007 roku. Tekst wygląda wiarygodnie z technicznym zilustrowaniem, ale z logiką jest już dużo gorzej.

Obrazek

Obrazki pokazują przesterowanie, a nie kompresję. Jest tam także m. in. zdanie: "Z uwagi na to, iż głośność nagrania płyty winylowej jest fizycznie ograniczona, sposobem na jej sztuczne zwiększenie (szczególnie singla na 45 obrotów) była silna kompresja - coś w stylu kompresji radiowej".
Obrazek

1. Kompresja rzeczywiście występowała w radio. Było to na potrzeby transmisji AM i tak zostało z FM, chociaż z innych powodów.

2. Płyty nie maja takiej kompresy, ale jest korekcja RIAA, która mogła zostać błędnie zinterpretowana.

Więcej na https://dp.do/101459
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Android czy Windows nie jest hamletowskim pytaniem

Postprzez AudiofilPC » 10 lip 2019, o 18:15

AIMP jest zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Windows, jak i Android.Większe możliwości wiernego odtwarzania zapewnia Windows, ale Bill Gates publicznie przyznał się do błędu, że Microsoft nie podążył tropem Androida. Z tego powodu nie zaszkodzi mała kontemplacja na temat systemów operacyjnych, gdzie dominująca staje się obsługa Internetu.

Obrazek

Normalnie przyznanie się do błędu powoduje spadek wartości na giełdzie itd, a twórca Microsoft z całą pewnością nie ma takiego celu. To skierowana do inwestorów informację, że będzie rozgrywka między 2 aktorami. Po śmierci Jobsa Apple i Microsoft mogą skorygować efekty młodzieńczej niedojrzałości i zyskać pozycję absolutnego lidera rynku IT.

Więcej na ten temat
https://krzemel.blogspot.com/2019/07/an ... -jest.html


Ciekawa jest w tym temacie notatka serwisie o oprogramowaniu, w której na wstępie można przeczytać. "Apple daje więcej za mniej. Nie, to nie jest żart. No dobra, może nieszczególnie więcej, ale mimo wszystko za zauważalnie mniej niż przed rokiem."
https://www.dobreprogramy.pl/macbook-ai ... 02714.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Alternatywane odtwarzanie CD

Postprzez AudiofilPC » 4 paź 2019, o 09:03

Standardowe płyty CD nie są doskonałe, ale nie pojawiły się lepsze rozwiązanie z szerszą ofertą muzyki. Warto jest skopiować je na twardy dysk. Ten temat został w szerokim zakresie poruszony na łamach blogu o oprogramowaniu.
https://dp.do/103720

Zapisanie nagrania z płyty na twardy dysk eliminuje drobne zakłócenia, które generuje odtwarzacz. Proces zgrania nie jest w czasie rzeczywistym i może bez żadnego problemu trwać nieco dłużej. W ten sposób zapisane na twardym dysku nagranie nie ma już zakłóceń mechaniczno-optycznego odtwarzacza. DAC może płynniej wykonywać swoje zadanie. W największym uproszczeniu można powiedzieć, że procesor dźwięku dostaje "dwupoziomowy cash" - w podobieństwie do jednostki centralnej.

W testach odsłuchowych odtwarzanie z AIMP wypada rewelacyjnie. Jest w tym ogromna zasługa właściwego Windows Audio Session Application Programming Interface. Sprawuje się z procesorem dźwięku w PC lepiej od wielu DAC, które są wbudowane w drogich odtwarzaczach CD

Melomani mogą przez to wygodnie korzystać z PC i analogowego systemu audio, by relaksować się najlepszą jakością muzyki, bez ogłupiających reklam nadawców i statystycznie dobieranych utworów. Nie potrzebują już także sugerować się archaicznymi normami Hi-Fi i współczesnymi teoriami tworzonymi na potrzeby marketingu niewspółmiernie drogich systemów wbudowanych do obsługi cyfrowego sygnału z muzyką.

Obrazek

Nie zaszkodzi jeszcze odciążyć CPU, by jego pracy nie blokowało bezużytecznie inne oprogramowanie. Na ten temat można także przeczytać więcej w serwisie o dobrym oprogramowaniu,chociaż dla garstki czytelników okazało się to totalną herezją :-)

https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 03461.html

Obrazek

Szerokim zagadnieniem jest rozmieszczenie głośników - włącznie z miejscem słuchania muzyki, co zostało także poruszone we wspomnianym wyżej serwisie
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 04085.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Poprzednia strona

Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron