Wyszukiwanie zaawansowane

Antyorwellowski serwer muzyki

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Antyorwellowski serwer muzyki

Postprzez AudiofilPC » 9 gru 2016, o 13:09

Korzystam z powodzeniem z AIMP przy optymalnym skonfigurowaniu PC na potrzeby odtwarzania muzyki i przez dłuższy czas koncentrowałem się na technologii. Dzieliłem się w Internecie doświadczeniami w tym zakresie i przy tej okazji zaobserwowałem, że serwisy z muzyką mogą w orwellowskim stylu zniewalać ludzi. Zainspirowało mnie to, by uruchomić blog pt "Antyorwellowski serwer muzyki "

@ http://antyorwell.blogspot.com/

Pierwszy wpis zaczynam od wprowadznia
George Orwell opisuje systemy totalitarne z dyktatorską władzą. Taka forma władzy swoje historyczne korzenie ma w systemie feudalnym, gdzie jest jasno określona grupa uprzywilejowana "z błękitną krwią", ale w nowoczesnym świecie możemy także stać się niewolnikami wolnego rynku.

Obrazek

Czemu antyorwellowski?

Wikipedia podaje pod hasłem George Orwell, że przymiotnik od jego nazwiska określa sytuacje, w których system zagraża wolności jednostki bądź całych społeczeństw, szczególnie w zakresie prywatności. Większości ludzi kojarzy się to z systemami totalitarnymi, ale okazuje się, że równie dobrze możemy być niewolnikami wolnego rynku, gdy chcemy relaksować się muzyką. Lekarstwem na to jest podłączony do dobrego zestawu audio domowy serwer muzyki bez dostępu do Internetu.

Początkowo dedykowałem domowy serwer muzyki na PC głównie dla wygody właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i ekskluzywnego sprzętu do odtwarzania. Teraz polecam jako nowoczesny styl życia bez ogłupiających reklam i relaks z najlepszą jakością muzyki z dobrym zestawem Hi-Fi i wygodną obsługą z PC.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Anarchia z Internetu czyha nawet przy odtwarzaniu muzyki

Postprzez AudiofilPC » 16 paź 2018, o 11:04

Obrazek

AIMP świetnie sprawdza się z PC w roli nowoczesnego magnetofonu dla domu
https://sites.google.com/site/audiofilp ... nie-muzyki

Można bez obaw z niego korzystać. Każdy może według uznania wesprzeć autora. W tym przypadka ta formuła jest całkowicie wiarygodna.

Nie można jednak wykluczyć, że ktoś zechce oferować coś na podobnej zasadzie, a jego zamiary nie będą uczciwe. Nie brakuje także innego rodzaju okazji z bezpłatnymi ofertami. Skala oszustw może być tak duża, że wszelkie podejrzenia zaczną przypominać teorie spiskowe. Nie zaszkodzi przez to pamiętać, że rzetelności w działaniach dostawców nie gwarantuje ich silna pozycja na rynku. Każda działalność może być sprzedana, a plany nowego właściciela nie muszą pozostawać takie same, jak te, które wzbudziły nasze zainteresowanie.

Nie wiemy również, na jakiej zasadzie korzystamy z muzyki, gdy używamy aplikacji z Internetu. Nie zastanawiamy się przecież, że jest to nieprawdopodobnie tania oferta, bo nie jest to dla nas żaden problem. Wiele wskazuje, że w praktyce działa jakaś nieznany sposób rozliczeń, za to co jest dostarczane w Internecie.

W wortalu o oprogramowaniu zamieściłem pt Anarchia z Internetu czyha nawet przy odtwarzaniu muzyki kilka przykładów, które dają w tej kwestii wiele do myślenia.

https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 91122.html

Obrazek

Podałem tam m.in. przykład, że Chiny nie są tak daleko, jak nam się wydaje. Internet z disco polo i lotniskiem w Radomiu może szeroko otworzyć nam bramę do tego cesarstwa korupcji.

Wikipedia nie ma nic wspólnego z odtwarzaniem muzyki, ale jej popularność i formuła pozwalają pokazać dobry przykład, jak szeroki jest zakres bezmyślności w Internecie. Domorosły ekspert od kultury zadecydował sobie, że niepotrzebne jest tam hasło artystki, która wyrusza właśnie w trasę z własnym programem z zespołem Operetki Narodowej. Prawdopodobnie nie znalazł jej nagrań w serwisach z muzyką, chociaż wystąpiła przez lata na tysiącach mniejszych i większych scen w całej Polsce, a jej koncert dla Polskiego Radia miał kilka retransmisji.

Obrazek
Szef Onetu mówił niedawno o: "zmianach na rynku polskich mediów, rosnącym znaczeniu segmentu wideo w internecie oraz strukturze przychodów firmy i najlepszym modelu monetyzacji jak w Spotify".

Później w wortalu pojawił się artykuł z tytułem Koniec Spotify za 5 zł dla części użytkowników. Serwis sprawdzi, z kim dzielimy plan rodzinny. Jasno można się z niego dowiedzieć, że jednym z głównych celów Spotify jest zwiększenie dochodów. Firma chce, aby usługa wreszcie przynosiła zauważalne zyski. Wynika z tego, że prowadzona od tylu lat działalność była finansowana na nieznanych zasadach. W Cinach bardzo chętnie kupują nierentowne firmy ze Szwecji, co widać na samochodowym przykładzie z Volvo i SAAB

To kolejne przykłady w oparciu o artykuły opublikowane ostatnio w wortalu przez wielu autorów, które tym razem zestawiłem na blogu Google pt Anarchia finansowa w Internecie czyha nawet przy odtwarzaniu muzyki
http://antyorwell.blogspot.com/2018/10/ ... czyha.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Audio i ekologia w domu, gdy decyduje okazja zakupu

Postprzez AudiofilPC » 23 gru 2018, o 17:45

Obrazek

Święta to czas refleksji. Okazuje się, że domowe ogrzewanie i odtwarzanie muzyki mogą mieć wiele wspólnego. Skojarzenia z efektem, czyli mocą dziwnie integrują się z tematem "niemocy". Spowodowała to popularność palenia mało wydajnym węglem, który można kupić okazyjnie i brakuje powszechnej świadomości, że jest to nierentowne. Taki sposób myślenia dominuje także w temacie odtwarzania muzyki i podobnie jak z węglem, jest to popularne nie tylko w domach.

Za mało efektywne odtwarzanie muzyki nie ma kar, ale warto zastanowić się, czy "okazje" rzeczywiście są korzystne. Serwisy z muzyką są okazją, jak ta z węglem. Liczymy, że parę groszy rozwiązuje sprawę praw autorskich. To wiara w cudowną moc reklamy, a patrząc obiektywnie łatwo zauważyć pierwszą karę. Korzystający z okazji i relaksujący się ze słabszą jakością nagrań zostają ukarani większą ilością reklam.

Strumienie z muzyką zapewnią już wielogodzinny dostęp do podświadomości słuchaczy, a jak będzie z tym w domu zależy już od nas samych.

https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-i-ekologia-w-domu-gdy-decyduje-okazja-zakupu,99210.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Alternatywa dla muzyki on-line

Postprzez AudiofilPC » 22 mar 2019, o 08:41

Obrazek

Korzystanie z AIMP jest alternatywą dla usług on-line z muzyką. Wygodniej jest odtwarzać muzykę z komputerem, przez co nie trzeba się uzależniać od takiej czy innej usługi.

Patologia w Internecie stała się smutą codziennością. W serwisie o oprogramowaniu Oskar Ziomek opublikował niedawno tekst pt "Media społecznościowe narzędziem oszustów: przez rok skradziono ponad 3,25 mld dolarów" Tego samego dnia autor opublikował kolejny artykuł pt "Rośnie liczba ataków z użyciem mobilnego oprogramowania. Uważaj na swój smartfon".
https://www.dobreprogramy.pl/kradzieze- ... 00699.html
https://www.dobreprogramy.pl/szkodliwe- ... 00702.html

Obrazek
Mobile World Congress w Barcelonie miało ostatnio szansę zwrócić większą uwagę na bezpieczeństwo, ale najważniejsze stało się, że Samsung i Huawei utarły nosa Apple.

Na szczęście prywatnie możemy zachować zdrowy rozsądek. Decydujemy np, czy potrzebny jest nieograniczony dostęp do całej muzyki świata, by za nią bezmyślnie gonić, czy lepiej mieć własną kolekcję dla przyjemność i relaksu. Wystarczy uświadomić sobie, że w pierwszym przypadku nie wiemy w czym uczestniczymy. Popsucie komputera wirusem było zabawą dla amatorów, a teraz przestępcy wolą go sobie "zagospodarować".

Więcej na ten temat
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 00756.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18


Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości