Wyszukiwanie zaawansowane

Antyorwellowski serwer muzyki

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Antyorwellowski serwer muzyki

Postprzez AudiofilPC » 9 gru 2016, o 13:09

Korzystam z powodzeniem z AIMP przy optymalnym skonfigurowaniu PC na potrzeby odtwarzania muzyki i przez dłuższy czas koncentrowałem się na technologii. Dzieliłem się w Internecie doświadczeniami w tym zakresie i przy tej okazji zaobserwowałem, że serwisy z muzyką mogą w orwellowskim stylu zniewalać ludzi. Zainspirowało mnie to, by uruchomić blog pt "Antyorwellowski serwer muzyki "

@ http://antyorwell.blogspot.com/

Pierwszy wpis zaczynam od wprowadznia
George Orwell opisuje systemy totalitarne z dyktatorską władzą. Taka forma władzy swoje historyczne korzenie ma w systemie feudalnym, gdzie jest jasno określona grupa uprzywilejowana "z błękitną krwią", ale w nowoczesnym świecie możemy także stać się niewolnikami wolnego rynku.

Obrazek

Czemu antyorwellowski?

Wikipedia podaje pod hasłem George Orwell, że przymiotnik od jego nazwiska określa sytuacje, w których system zagraża wolności jednostki bądź całych społeczeństw, szczególnie w zakresie prywatności. Większości ludzi kojarzy się to z systemami totalitarnymi, ale okazuje się, że równie dobrze możemy być niewolnikami wolnego rynku, gdy chcemy relaksować się muzyką. Lekarstwem na to jest podłączony do dobrego zestawu audio domowy serwer muzyki bez dostępu do Internetu.

Początkowo dedykowałem domowy serwer muzyki na PC głównie dla wygody właścicieli kolekcji atrakcyjnych nagrań i ekskluzywnego sprzętu do odtwarzania. Teraz polecam jako nowoczesny styl życia bez ogłupiających reklam i relaks z najlepszą jakością muzyki z dobrym zestawem Hi-Fi i wygodną obsługą z PC.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Autonomia, czy niewolnicze odbieranie dostarczanej informacj

Postprzez AudiofilPC » 17 gru 2016, o 12:01

Ten pierwszy wpis ma tytuł "Autonomia, czy niewolnicze odbieranie dostarczanej informacji ? " i jest tam m.in.

Zaakceptowaliśmy bezkrytycznie hasło reklama dźwignią handlu, czyli wolnego rynku. W związku z tym każdego roku miliony ludzi traci mnóstwo czasu na wysłuchiwanie bezmyślnych reklam, które wylewają się z radia, telewizji i Internetu. Rozwój nowych technologii powoduje, że to pranie mózgu przestaje mieć formę pasywną. To co oglądamy i słuchamy z Internetu jest rejestrowane i przetwarzane. Te informacje pozwalają manipulować nami, a my nie mamy pojęcia, gdzie są przekazywane, bo jest to towar na sprzedaż dla każdego kto chce to kupić

@ http://antyorwell.blogspot.com/2016/11/ ... ranie.html

Na szczęście użytkownicy AIMP są mniej zagrożeni :-)
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Agresje przez Internet

Postprzez AudiofilPC » 7 sty 2017, o 12:54

Obrazek

W prowadzonym od dłuzszego czasu notatniku we wpisie pt "50 000 odwiedzin na horyzoncie i inny rodzaj notatek w Nowym Roku 2017" napisałem

Jesienią ruszyłem pt „Antyorwellowski serwer muzyki” publikację wpisów w serwisie blogowym Google. To logiczna kontynuacja propozycji „Nowoczesnego styl życia bez ogłupiających reklam i relaksu z najlepszą jakością muzyki z dobrym zestawem Hi-Fi oraz wygodną obsługą z PC”. W udostępnionym przez Onet serwisie republika informuję o tej propozycji na stronie stworzonej w bezpośrednim nawiązaniu do rozpoczęcia notatek na niniejszym blogu.

Zgodnie z tym opublikowałem wpis pt " Analogowa, czy cyfrowa praca dla tworzenia z dobrym rezultatem ?", który powstał w nawiązaniu do informacji, że Paszporty POLITYKI uzupełniono o nową kategorię: Kultura cyfrowa

http://antyorwell.blogspot.com/2016/12/ ... a-dla.html

Kolejny wpis pt "Agresje przez Internet " w jeszcze szerszym stopniu nawiązuje do artykułów w tygodniku Polityka, których podsumowanie zawarłem w cytacie

Dzięki populizmowi świata nowych mediów dużo łatwiej niż wcześniej jest przekonać ludzi do rzeczy, które są słabo osadzone w twardej rzeczywistości.


W podsumowaniu dałem:

Ataki na media mogą ułatwiać wprowadzenie dezinformacji. Większym zagrożeniem jest jednak to, że czytając wiadomości otwieramy furtkę do własnego komputera i często dalej do systemów informatycznych w pracy. Czytanie wiadomości trwa relatywnie krótko, a słuchanie muzyki znacznie dłużej i przez to furtka do naszego komputera zostaje otwarta jeszcze szerzej.


http://antyorwell.blogspot.com/2017/01/ ... ie-na.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

AI, czyli sztuczna inteligencja to nie tylko zbawienie

Postprzez AudiofilPC » 23 sty 2017, o 12:18

AIMP idealnie sprawdza się na potrzeby odtwarzania muzyki z najlepsza możliwą jakością i niewiele się w nim zmienia w tym zakresie. Nowości pojawiają się po stronie obsługi. Tym samym znajdą w nim zastosowanie również kolejne rozwiązania systemowe, które ułatwiają korzystanie z komputerów.

Sterowanie głosem jest trochę mało praktyczne przy słuchaniu muzyki, ale jakieś elementy sztucznej inteligencji (artificial intelligence) mogą być przydatne. Warto jest zwrócić uwagę, by z tym tylko nie przesadzić.

Obrazek
Pełną świadomość dot AI ma szef Microsoft w zakresie kadr w korporacji.

Po stronie użytkowników PC ta świadomość jest bardziej ograniczona, a wiele spraw rozwija się niezależnie. Dużym zaskoczeniem dla wielu są z pewnością odpowiedzi w wywiadzie tygodnika "Polityka" z profesorem ekonomii i innowacji na Uniwersytecie Sussex w Wielkiej Brytanii

RW: – Kto stworzył Google?
MM: – Państwo.
RW: – A rewolucję bio- i nanotechnologiczną kto rozkręcił?
MM: – Państwo.
RW: – A iPhone’a komu zawdzięczamy?
MM: – Też państwu.
RW: – A nie panu Jobsowi?
MM: – Nie. On przyszedł na prawie gotowe.

Wpis w całości jest na blogu w serwisie Google

@ http://antyorwell.blogspot.com/2017/01/ ... o-nie.html

Wikipedia ma hasło AI dość szeroko opisane w j. pol.
@ https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuczna_inteligencja
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Aztekowie nie zaistnieli w trupmkowych kalkulacjach AI

Postprzez AudiofilPC » 11 lut 2017, o 11:58

AIMP z domowym serwerem muzyki daje releks, którego nie zapewnią nam serwisy internetowe, bo służą także do inwigilacji. Narzędzia używające artificial intelligence i różnego typu danych ze statystyk są teraz bardziej ukierunkowane na to czego słuchamy i co oglądamy, a nie na fakty, które stworzyły naszą cywilizację. Nic dziwnego, że Tramp nie kojarzy nawet, że mieszkańcy Meksyku są potomkami Azteków i nazywanie ich emigrantami ośmiesza polityka, który obejmie tak ważną funkcję. Sukces Trumpa zapewniła m.in. Cambridge Analytica, która kupowała na potęgę dane z list wyborców, prenumerat czasopism, dane medyczne, wypisy z ksiąg wieczystych i inne. Do tego dołączała historię polubień na Facebooku.

Obrazek

Szerzej ten temat poruszony jest we wpisie pt "Aztekowie nie zaistnieli w trupmkowych kalkulacjach sztucznej inteligencji, ale jest tam miejsce dla internetowego odtwarzania muzyki "

@ http://antyorwell.blogspot.com/2017/02/ ... owych.html
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Ambicje z Windows 10 na otumanianie mas to brak fantazji

Postprzez AudiofilPC » 15 mar 2017, o 11:20

Obrazek
AIMP zainstalowny na Windows 8.1 jest nadal moją referencją. Z najnowszymi okienkami jest ciągle zamieszanie. Teraz pojawiły się wieści o reklamach w tym nowym systemie operacyjnym Microsoft. To prosta droga do zainfekowania prywatnych zbiorów z muzyką na twardym dysku.

To podsuwa pewne nietypowe rozwiązanie. Muzykę oferowaną w specjalistycznych serwisach internetowych można bezpieczniej kopiować na karty SD w maszynach pracujących pod Unix. Wiele osób ma dostęp do takich maszyn w pracy, a z szybką kartą ściągnięcie kilku utworów z muzyką nie będzie obciążało systemu. Salony audio mogą zainwestować w taką maszynę, by korzystać z niej na własne potrzeby i być może oferować dostęp do niej stałych klientów.

Szerszy wpis na ten temat
@ http://antyorwell.blogspot.com/2017/03/ ... e-mas.html


Obrazek
O muzyce z nowych serwisów wspomniałem niedawno na przykładzie foobar, ale jak zaznaczyłem w tekście AIMP ma lepiej napisane oprogramowanie dla obsługi WASAPI

@ http://audiofilpc.blog.onet.pl/2017/03/ ... internetu/

Teamat WASAPI i ASIO poruszam w obszernym tekście, gdzie cytuję tekże informację z obsługi programu Light Alloy, co okazało się interesujace dla wielu czytelników.

@ https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 79514.html

Obrazek
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18


Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron