Wyszukiwanie zaawansowane

Windows 8 @ AIMP Sound PC

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez DECK » 24 lis 2013, o 23:55

AudiofilPC napisał(a):OK, już rozumiem. Hasło RME. Ciekawy serwis.

- jaki serwis ?

To producent bardzo ciekawych profesjonalnych interfejsów audio - OK?
Podałem ta nazwę jako przykład, ale widzę, że nie porozmawiamy...

AudiofilPC napisał(a):Symetrycznie jak najbardziej tak, ale ile osób wie o co chodzi

- no widzę właśnie po twojej stronie i po postach ...

Otóż tu cię zaskoczę, ale wszyscy na tym pracują. Nawet domowe, maciupkie studia. Tak się robi dźwiek i tak sie go słucha w dzisiejszych czasach. Łącza symetryczne są też stosowane w tzw. 'Hi-Endzie' tylko nie kosztuja kilkadziesiąt tylko kilka tysiecy złotych i w górę...

Jak mówiłem:
Budując takiego kompa masz fajowy DSP w odtwarzaczu, ale dalej idzie żałosny tor audio, który psuje wszystko. Tak - sprawdziłem to na haswellu na W8.1 w którym mam na pokładzie 'soundblastera' i kilka ciekawych zewnętrzych interfejsów do porównania...

AIMP ma zaskakująco świetne algorytmy, ale soundblasteropodobne badziewie ssie!

AudiofilPC napisał(a):Po co łączyć te cacka z super elektroniką z PC? Wystarczy podłączyć do nich dysk twardy.

- o czym ty rozmawiasz ?
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 25 lis 2013, o 10:18

być może chodzi tu jedynie o podłączenie "niedziadowskiego" do PC z AIMP przez:

1. cyfrowe złącze chinch lub optyczne, które w AIMP jest dostępne jako digital out procka w PC

2. złącze USB lub firewire, które w AIMP jest dostępne jako nowa karta dźwiękowa. Sterowniki do niej mogą same wskoczyć z ROM urządzenia, albo trzeba je zainstalować w Windows.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 25 lis 2013, o 12:30

ad.1) po tym łączu poleci co najwyżej 16 bitów z kiepską częstotliwościa próbkowania, a urządzenia wyposażone w te 'domowe' łącza sa po prostu niskiej jakości i dość drogie .. to nie jest zawodowe AES/EBU.
ad.2) no pod to podłącza się zawodowe interfejsy audio właśnie. One musza być poza kompem, bo procek, płyta i przetwornice w kompie to jeden wielki generator szumów i zniekształceń.
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 26 lis 2013, o 12:28

Obrazek
Wspomniane w w ostatniej wymianie komentarzy połączenia symetryczne stosowane są w Polskim Radio od czasów, gdy nadawano jeszcze tylko na falach długich. Teraz Polskie Radio wystartowało właśnie z nową ofertą transmisji cyfrowej DAB+. Drobną notatkę na temat tych nowych możliwościach zrobiłem pod adresem
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/23/1-pazdziernika-2013-roku-polskie-radio-weszlo-w-nowa-cyfrowa-ere/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 26 lis 2013, o 14:42

Polski DAB+ to:
Audio z użyciem kompresji AAC+ v2, 64kbps na każdy program

- no dupy to nie urywa delikatnie mówiąc ... na tym poziomie rzeczywiście wystarczy soundblaster lub 'darmowy' realtek na płycie ze słuchawkowymi wyjściami.
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 28 lis 2013, o 12:57

Obrazek
Jakości polskich transmisji DAB+ nie jestem w stanie ocenić, bo ich jeszcze nigdy nie słyszałem, ale na temat złącza słuchawkowego zrobiłem właśnie wpis na http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/28/18-czy-14-calowy-jack-nie-imponuje-muzie/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez AudiofilPC » 30 lis 2013, o 11:01

Otóż tu cię zaskoczę, ale wszyscy na tym pracują. Nawet domowe, maciupkie studia. Tak się robi dźwięk i tak się go słucha w dzisiejszych czasach. Łącza symetryczne są też stosowane w tzw. 'Hi-Endzie' tylko nie kosztują kilkadziesiąt tylko kilka tysięcy złotych i w górę...

Obrazek
Zainstalowanie audiofilskiego przetwornika z fabrycznego opakowania jest relatywnie proste, ale nie uczestniczę w ich wyborze, więc nie chcę poruszać tematu. Spróbowałem to wyjaśnić na http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/26/aimp-com-pl-i-wpisy-na-temat-polaczen-symetrycznych/

Zamieściłem ja tam, bo łatwiej bezpośrednio przekierować ewentualnych rozmówców z różnych miejsc.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 30 lis 2013, o 13:16

Ty już tak bredzisz, że nawet nie odpowiadałem wcześniej.

Piszesz, że z wibracji od wiatraków masz zakłócenia na gniazdach - pfffff ... a teraz mylisz przedwzmacniacz gramofonowy od producenta wkładek (czyt. Ortofon) z przedwzmacniaczem liniowym i symetryzatorem sygnału, który jest w każdym interfejsie audio z dobrej półki.

Sytuacja wygląda trochę inaczej z zastosowaniami dla audiofili, którzy mają swoje preferencje, tak jak z kablami, kolumnami itd.

Land of fantasy ... ale czego bys nie wymyślił to dobre systemy domowego audio nadal są XLRami łączone i nie ma znaczenia twoje zdanie na ten temat.
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 5 gru 2013, o 20:25

Obrazek
AIMP i Windows 8.1 mogą wiele zaoferować z PC podłączonym do dobrego systemu audio w domu, nawet z tym starszym i dałem w notatniku drobną refleksję na ten temat.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/12/03/analogowa-opozycja-wobec-cyfrowej-tandety/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez AudiofilPC » 8 gru 2013, o 00:52

Obrazek
Rozpoczęte w Polsce transmisje radiowe DAB+ zmobilizowały mnie do poświęcanie większej uwagi dla odtwarzania muzyki nadawanej w eterze, również na AIMP3 Sound PC. Na temat ogólnego testu napisałem na
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/12/07/audiofilski-serwer-muzyki-z-odbiornikiem-dab-i-dvb-t/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekt Diamond Sound PC