Wyszukiwanie zaawansowane

Windows 8 @ AIMP Sound PC

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Re: Windows 8 @ AIMP Sound PC

Postprzez AudiofilPC » 15 lis 2013, o 09:47

Obrazek
W witrynie Realtek pojawił się nowy sterownik HD Audio dla Windows, ale zostaje ten z witryny Gigabyte
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/14/aktualny-sterownik-realtek-w-kilka-dni-a-ja-nie-wiem-po-co/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez AudiofilPC » 16 lis 2013, o 14:22

Obrazek
AIMP pod Windows 8 ma wyjątkowe możliwości nie tylko dla odtwarzania muzyki z CD. Na form pojawia się temat transmisji internetowych, ale normalnie ich jakość jest dość niska, więc AIMP jest głównie dla wygody użytkowania i w tym zakresie są wpisy. Jakość odsłuchu z AIMP może mieć jednak ważną rolę w popularyzacji transmisji z koncertów. Więcej na ten temat
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/16/15-tys-wejsc-do-notatnika-projektu-domowego-serwera-muzyki-i-koncerty-przez-internet/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez AudiofilPC » 20 lis 2013, o 11:59

Obrazek

Mając z AIMP dobrą jakość muzyki z PC pod Windows i z domowym Hi-Fi warto zastanowić się nad akustyką odsłuchu.

http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/11/19/akustyka-odsluchu-z-domowego-serwera-muzyki/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez AudiofilPC » 22 lis 2013, o 10:22

Obrazek

Domowy serwer muzyki na PC z AIMP jako jedyną aplikacją powstał z myślą o właścicielach kolekcji płyt na CD, ale warto go skompletować na potrzeby odbioru radia cyfrowego DAB+. W czwartek dyskutowano na ten temat w radiowej Dwójce.
http://www.polskieradio.pl/8/402/Artykul/982961,W-cyfrze-Dwojka-zabrzmi-klarowniej-i-donosniej

W związku z uruchomieniem w Polsce DAT+ pojawiają się również szersze możliwości dla Brodcasted Music PC Reciver
https://www.sites.google.com/site/audiofilpc/brodcasted-music-pc-reciver

Na Wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Broadcasting
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 23 lis 2013, o 16:55

Dobra...

Widzę, że kolega walczy z materią dzielnie.

Nie myslałeś kiedyś aby wstawić do tego kompa jakiegoś zawodowego unterfejsu audio z porządnymi przedwzmacniaczami i przetwornikami zamiast kart soundblasteropodobnych .. ?
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 24 lis 2013, o 00:19

@ deck
ale po co do kompa ???

Jeżeli coś z własną obudową itd jest lepsze, to po co pchać to między inne urządzenia jak np układ graficzny, czy też archaiczne wyjście LPT. Prościej jest podłączyć do tego tylko twardy dysk. Jeszcze gorzej jest wstawić do kompa jakąś własną elektronikę bez obudowy i indywidualnego zasilania.

Kiedyś karty muzyczne były jedynym rozwiązaniem dla dźwięku, bo pecet nie miał dostatecznej pary. Teraz CPU teoretycznie może sam obsłużyć dźwięk, ale do tego ktoś musi jeszcze napisać nowy system operacyjny. W DOS próbowano z wyjściem systemowego głośniczka (brzęczyka), ale od wprowadzenia jadra NT będzie z tym trudno.

W oddzielnej obudowie można dać całkiem prosty procek i do tego wrzucić do ROM trochę kodu, by stworzyć coś czego inni nie mają. To musi jednak kosztować niezależnie od uzyskanych efektów i nawet potentaci jak Sony czy Philips mają z tym problem.

W PC jest ogromna moc za niewielką kasę i pod Windows można całkiem sporo zdziałać, by dostarczyć rewelacyjną jakość sygnału z muzyką do wzmacniacza, który wysteruje kolumny, by można było to usłyszeć.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 24 lis 2013, o 00:54

Ty rozumiesz co ja chcę przekazać mówiąc 'porządny interfejs audio zamiast realteka/soundblastera' ?

AIMP ma swietny procesor audio, ale aby tym zagrac potrzebujesz jeszcze równie dobrego przetwornika D/A i za nim przedwzmacniacza aby to podać na wzmak ... no chyba, że robimy peły tor cyfrowy do samych głośników, ale tego akurat w tym wątku nie zauważyłem.
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 24 lis 2013, o 11:55

Nie chciałem się zbytnio powtarzać. AIMP jest kluczem. W teście z nim i Intel na 4,8 GHz procesor dźwięku chodzi lepiej niż poniżej tego. To było na płycie głównej z odseparowanym audio i dopieszczonym zasilaniem, dobrymi kondensatorami itd. Sygnał szedł najkrótszą drogą przez HD Audio do wzmacniacza i kolumn. Na złączach wyjścia nie było żadnych mechanicznych wibracji. W takim podłączeniu im lepszy jest wzmacniacz i kolumny tym lepsza jest jakość odtwarzania muzyki.

AIMP powoduje, że na PC mamy odtwarzacz CD z 32 bity/ 192 kHz i do tego bufor nawet 250 MB. Nie znam wszystkiego co jest na rynku, ale trudno im sprostać czemuś takiemu. O cenie nawet nie wspominając. By wyeliminować całkowicie niedoskonałą mechanikę odtwarzaczy najlepiej jest zrzucić nagranie z muzyką na twardy dysk. Z wav 32 bit/384 KHz cały procesor dekodowania z cyfry na analog dla wzmacniacza idzie jak po szynach. To poezja precyzji. Konwertowanie w AIMP z takiego wav do mp3, czy flac na urządzenia przenośnie zapewnia również lepszą jakość.

To można mieć z całkiem prostym PC, ale by uzyskać optymalne rezultaty warto w nim posprzątać, by pracował tylko na potrzeby dobrego odtwarzania muzyki. Tu jest cały sekret tego co robię. Problem jest w tym, że nie ma dla tego gotowych formułek. W jednej maszynie lepiej ściągnąć w dół szybkość CPU, a w innej nieznacznie podciąć. To zależy od np pamięci RAM. Inaczej jest też na AMD, a inaczej na Intel. Tu wiele zależy od płyty głównej. Różnice są nawet z tą sama marką.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez DECK » 24 lis 2013, o 13:24

Tak - czytałem co wypisujesz, ale po drodze do kolumn masz:

- dziadowski przetwornik
- dziadowski przedwzmaczniacz
- dziadowskie połączenie niesymetryczne (chinch albo jeszcze gorzej mini jacki na plastikowym gnieździe)
... i to wszystko wewnątrz stacjonarki, która jest potęźnym generatorem zakłóceń .

Procesor w kompie liczy DSP AIMPa i nie ma wpływu na to co sie dzieje z sygnałem, który wchodzi na przetwornik interfejsu audio i dalej jest przetwarzany na sygnał analogowy. To w tym momencie na samych połączeniach niesymetrycznych dostajesz 50% mniej dynamiki niż mógłbyś mieć, a interfejsy audio studyjne typu np. RME (co by za wysoko nie iść) w porównaniu do zabawek montowanych na płycie to jest niebo a ziemia z każdej strony.
DECK
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 24 lis 2013, o 23:00

OK, już rozumiem. Hasło RME. Ciekawy serwis. Niestety wymienialiśmy zdanie na różne tematy. Symetrycznie jak najbardziej tak, ale ile osób wie o co chodzi i czy jest to w ich zasięgu? Wieki temu podmieniałem w gigantycznie drogiej konsoli tranzystory i kondensatory na wejściach, co świadczy, że każdą konstrukcję można polepszyć, również symetryczną. Taki klient był wówczas jeden na świecie i do tej pory ich nazwa zarabia na siebie, ale sam zamawiający jest wrakiem psychicznym i ledwo go rozpoznałem na ulicy. Przez lata żył w innym wymiarze jakości produkcji muzyki i nie mógł już wrócić na ziemię.

Powracając do sedna sprawy. Po co łączyć te cacka z super elektroniką z PC? Wystarczy podłączyć do nich dysk twardy.

A tak na marginesie, rozmawiałem z producentem studyjnych monitorów na dostosowane do nich wyjścia z PC, ale chwilowo oni mają pewnie ważniejsze sprawy na głowie. Sam nie produkuję elektroniki analogowej, tak samo jak nie robię np CPU, czy płyt głównych.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekt Diamond Sound PC