Wyszukiwanie zaawansowane

Gwiazdkowy AIMP3 z Windows 8 i Intel HD Audio

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

30 letnie nagranie na winylu z Teatru Ateneum nie zachwyca

Postprzez AudiofilPC » 19 gru 2016, o 10:49

Obrazek

W zaprzyjaźnionym barze zorganizowano przedświęteczny jarmark, gdzie do kupienia były płyty analogowe. Z myślą o zagraniu na PC posłuchałem jednej z nich. Za 50 złotych oferowano 30 letni winyl z nagraniem recitalu Wojciecha Młynarskiego, co może być uzasadnione, ale nie w tym przypadku. Jeżeli ktoś potrzebuje mieć to nagranie w swoim archiwum na PC, to lepiej poszukać CD i zgrać ją z AIMP. Wikipedia podaje jednak, że w wydaniu na CD brak niektórych utworów z kasety magnetofonowej. Empik annonsuje z tym tytułem CD, które jest u nich niedostepne, ale gdzieś na aukcjach pewnie się pojawia. Jakość odtwarzania z PC podłączonym do domowego zestwu audio będzie z pewnością dużo lepsza niż podczas winylowej demonstracji w barze, chociaż płyta była perfekcyjnie oczyszczona, a wkładka gramofonowa właściwie rozgrzana

Więcej na ten temat
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2016/12/ ... -zachwyca/
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Analogowe sugestie dla muzyki w choinkowym prezencie

Postprzez AudiofilPC » 23 gru 2016, o 12:13

Obrazek
Kolejny tekst w nawiązaniu do przedświątecznego jarmaku w sopockim barze i winylowych płyt zamieściłem na blogu wortalu o dobrym oprogramowaniu, gdzie w ostatnim akapicie napisałem

Ceremoniał odtwarzania płyt analogowych jest cenny dla wielu osób i to może być właśnie taka chwila w święta Bożego Narodzenia, którą dostaje się w prezencie z płytą pod choinkę. Większość ludzi nie ma jednak czasu na ciągłą ceremonię. Ja wolę zadbać o to, by raz dobrze skopiować nagranie z płyty na twardy dysk i móc je sprawnie odtwarzać w dowolnej chwili z zestawem audio. Tak robię również ze srebrnym krążkiem, który dostaję na gwiazdkę i opakowanie z płytą wędruje sobie spokojnie na półkę pod sufitem. Nie potrzebuję gapić się w okładkę, by delektować się muzyką, a jeżeli chcę na ten temat jakąś informację, to sięgam na półkę, albo mogę szybko poszukać w Internecie, biorąc tylko do ręki współczesny telefon.

@ AIMPhttp://www.dobreprogramy.pl/Audiofi ... 78097.html

Zgodnie z profilem wortalu powinienem jeszcze dodać, że do delektowania się potrzebuję programu AIMP :-)
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Poprzednia strona

Powrót do Projekt Diamond Sound PC