Wyszukiwanie zaawansowane

Najlepsze ustawienia odtwarzania Aimp i Prodigy Cube.

Wszelkie pytania i sugestie dotyczące AIMP'a.

Najlepsze ustawienia odtwarzania Aimp i Prodigy Cube.

Postprzez TosterShure » 2 sty 2015, o 21:37

Cześć,

Od dłuższego czasu posiadam zestaw Audiotrak Prodigy Cube (zmieniony opamp) + Shure SRH440, które często ze mną podróżują ze względu na dużą poręczność urządzeń. Korzystam z AIMP do odtwarzania mojej kolekcji muzyki (głównie .flac 44 kHz/1441 kbps). Teraz zastanawiam się nad najlepszym ustawieniem opcji odtwarzania: aktualnie WASAPI Exclusive (Event) 44100 Hz, 24 Bit, bufor ustawiony na 250 MB. Testowo zmieniłem częstotliwość próbkowania na 96000 Hz, ale mam wrażenie iż dźwięk "przeniósł się na lewą stronę", podczas gdy przy 44100 Hz jest bardziej centralny. W zbiorach mam zarówno utwory z próbką 44100 Hz jak i 96000 Hz. Jak ustawić AIMP aby wycisnąć absolutnie wszystko z powyższego zestawu?

Pozdrawiam
TosterShure
Świeżak
Świeżak

Re: Najlepsze ustawienia odtwarzania Aimp i Prodigy Cube.

Postprzez AudiofilPC » 8 sty 2015, o 21:14

Czytając na szybko o problemie przy wyższym próbkowaniu wydawało mi się to mało logiczne. Chwilka koncentracji rozjaśniła mi jednak umysł. To "szyna" USB nie wyrabia się, chociaż z takim ustawieniem bufora nie powinno być aż tak trudno. Być może poprawi to wyłączenie na karcie nieużywanych wejść i wyjść.

Innym powodem może być odtwarzanie z pendrive, które stwarza duże obciążenie szyny. Najbardziej prostym lekarstwem na to jest zgranie plików na dysk.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez TosterShure » 14 sty 2015, o 23:02

Hm.... Teraz mam odtwarzam z systemowego dysku ssd i efekt jest taki sam. Zwykle odtwarzam z zewnętrznego dysku twardego na USB 3.0 podłączonego do aktywnego HUB USB 3.0, Prodigy Cube również jest podłączony do tego HUB-a.
TosterShure
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 16 sty 2015, o 10:48

Hm.... bardzo ciekawe. Szczególnie, że to przekłamanie nie przybiera różnych form. Właśnie z uwagi na jakość dźwięku miałem zastrzeżenia do USB 3.0, ale nic tak konkretnego. Chyba niewiele można tu poradzić. Może lepiej jest wrócić do 16 bitów, a podwyższyć próbkowanie do 192 kHz. Jeżeli jest możliwość ustawienia 172 kHz to warto spróbować, bo pliki są nagrane z 44,1 kHz, a nie 48 kHz. W konfiguracjach Audiophile PC taka różnica nie jest problemem, ale w tym przypadku może mieć znaczenie.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez TosterShure » 23 sty 2015, o 18:55

Dziś podłączyłem ten sam zestaw w pracy tyle, że bez udziału huba usb 3.0. Ku mojemu zaskoczeniu wszystko działa poprawnie, nie zależnie od ustawień w AIMP...
TosterShure
Świeżak
Świeżak

Postprzez AudiofilPC » 24 sty 2015, o 23:22

Cieszę się, że działa, a ja dostałem bardzo cenne informacje. Dzięki. Jak wcześniej już wspominałem nie miałem zaufania do szybszego USB w nawiązaniu do odtwarzania muzyki. Sądzę, że w tym przypadku winna jest bardziej po stronie urządzenia dla dźwięku, które w jakiś sposób zakłóciło kontrolę transmisji szybkiego USB i hub wysyłał w związku z tym przekłamania.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez Aldowin » 22 lis 2016, o 10:55

Dziś podłączyłem ten sam zestaw w pracy tyle
คาสิโนออนไลน์ที่ดีที่สุด
Aldowin
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Pytania, sugestie.