Wyszukiwanie zaawansowane

Wirus w plikach aimp?

Wszelkie pytania i sugestie dotyczące AIMP'a.

Wirus w plikach aimp?

Postprzez Snusmumriken » 17 wrz 2015, o 08:11

Witam
Z programu aimp zacząłem korzystać już jakiś czas temu. Ostatnio jednak przy próbie jego uruchomienia avast poinformował o znalezionym zagrożeniu w pliku AIMP.Runtime.dll. Są wirusy infekujące pliki startowe programów więc usunąłem program i chciałem zainstalować na nowo. Avast jednak wykrył zagrożenie w pliku uInstal.exe co uniemożliwiło dokończenie instalacji. Wówczas pobrałem jeszcze program z Waszej strony i przeskanowałem antywirusem który wykrył zagrożenie win32:banker-MGC . Z tond chciałem zapytać czy te alarmy są fałszywe i można je zignorować? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz

EDIT:
W wersji 3.55 problem nie występuje.
Snusmumriken
Świeżak
Świeżak

Re: Wirus w plikach aimp?

Postprzez johnylemon » 17 wrz 2015, o 10:05

Cześć. Dokładnie dziś przed 10 minutami ten sam problem wystąpił u mnie. Spróbuję przeinstalować (na wyłączonym Avaście)

Co do samego Avasta to ostatnio mają mnóstwo false-positive-ów - blokuje mi połączenia do FTP u pewnego usługodawcy podczas gdy u tego samego na innym koncie łączyć mogę się bez problemów, blokuje płatności na PayU, o czym, jak informuje sam PayU, już Avast został powiadomiony i poproszony o poprawienie błędnego działania, wczoraj nie pozwalał ściągnąć przeglądarki z Internetu na drugim komputerze (mimo tego, że ze dwa dni wcześniej nie miał obiekcji).... Na telefonie też korzystam z Avasta i - choć już nie pamiętam o co chodziło - też miałem z czymś kłopoty.
johnylemon
Świeżak
Świeżak

Postprzez Brainstorming48 » 17 wrz 2015, o 22:33

Wczoraj miałam dokładnie ten sam problem z Avastem. Jednak zmieniając Avasta na Kaspersky'ego i próbując zainstalować AIMP'a z powrotem, Kaspersky nic nie wykrył... Nie jestem pewna czy to można zignorować, jednak tak jak piszę - tak się stało.
Brainstorming48
Świeżak
Świeżak

Postprzez speed89 » 17 wrz 2015, o 23:14

Witam,

zmieniłem link do pobierania na link z oficjalnej strony autora programu. Spróbujcie teraz.

Jednak pobrałem i zainstalowałem program na swoim komputerze (posiadam antywirusa NOD32) i program nie wykrył żadnych nieprawidłowości.
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Postprzez adrank888 » 20 paź 2016, o 09:15

thank you

Gclub
adrank888
Świeżak
Świeżak

Powrót do Pytania, sugestie.