Wyszukiwanie zaawansowane

ustawienia AIMP

Wszelkie pytania i sugestie dotyczące AIMP'a.

ustawienia AIMP

Postprzez MadMike » 27 lis 2015, o 00:46

Witam,
potrzebuje pomocy przy konfiguracji aimpa do jak najwierniejszego odtwarzania muzyki, przewertowałem internet i nabyłem podstawową wiedzę, ustawiłem Asio, w opcjach transformacji powyłączałem wszystko co wpływa na dżwięk (miksowanie, dithering, anticlipping oraz wszystko w menedzerze DSP) , zostało mi myślę, że niewiele niewiadomych, mianowicie mam problem ze zrozumieniem dwóch funkcji, 1 z nich to ramping ( off, normal, sensitive) jako, że znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie opcji surround, która jak wiemy ingeruje w odtwarzany dźwięk pierwszą rzeczą, którą zrobiłem to ustawienie tej opcji na off, jednak nadal nie wiem o niej nic, poproszę o wyjaśnienie do czego ta opcja służy. 2 opcja , którą nie wiem jak ustawić z opcji transformacji to opcja zmiana próbkowania - suwak , którego skraje odpowiadają odpowiednio za szybkość z jednej i jakość z drugiej strony, domyślnie jest ustawiona w połowie, czy to ustawienie jest neutralne dla dźwięku a jakikolwiek ruch w jedną lub drugą stronę powoduje ingerencję w dźwięk? Zależy mi na ustawieniu jak najbardziej wiernego odtwarzania dźwięku i mimo ustawienia ASIO , które omija windows-owy tor audio i sterownik karty graficznej ( xonar d1), przestawienie opcji zmiany próbkowania na jakość powoduje rozjaśnienie dźwięku a na ustawieniu skrajnym na szybkość dźwięk jest ciemny, biorąc więc na logikę powinienem tą opcje zostawić w pozycji środkowej? posiada ktoś wiedzę na temat tych opcji?
MadMike
Świeżak
Świeżak

Re: ustawienia AIMP

Postprzez AudiofilPC » 27 lis 2015, o 12:51

Jeżeli ma być " ustawienie jak najbardziej wiernego odtwarzania dźwięku" to logika "zostawienia w pozycji środkowej" jest trochę nieprecyzyjna. Generalnie ustawienia najlepiej jest robić z nagraniem, które wiemy jak powinno brzmieć. Wówczas innego znaczenia nabiera "jaśniejsza lub ciemniejsza' barwa. Ona ma być właściwa dla tego znanego nagrania, by tym samym była taka dla tych nieznanych. Powodzenia.
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P

Postprzez MadMike » 27 lis 2015, o 22:59

Dzięki za odpowiedź, no właśnie problem w tym, że nie wiem dokładnie jak to ustawić i jak powinno brzmieć dane nagranie, na ustawieniu "szybkość" wysokie tony są jakby stłumione, ciemne, natomiast ustawienie "jakość" powoduje ich rozjaśnienie, lekkość. Z nazwy tej opcji czyli "zmiana próbkowania" wynika dla mnie to, że przesuwając suwak ze środka bardziej w lewą lub prawą stronę zmieniamy właśnie parametr próbkowania, dlatego aby nie ingerować w dźwięk zostawiłem go na środku jak dla mnie w pozycji neutralnej czyli takiej w której nie ingerujemy w próbkowanie, ani w jedną ani w drugą stronę. W końcu próbkowanie ustawiam sobie na sztywno w ASIO w zależności o materiału jaki chce odtworzyć(np płyty cd nagrywane są w 44,1khz), a jak pisałem zależy mi na najwierniejszym odtworzeniu ścieżki dźwękowej ( bit perfect) dlatego jedynym logicznym jak dla mnie wyjściem jest właśnie ustawienie w połowie - pozycja neutralna (wg mnie to coś w stylu skali jak przy regulacji tonów na wzmacniaczach w lewo na - w prawo na + a środek jako 0). Szkoda że do tej skali nie ma oznaczeń, np. -2 -1 0 1 2 , albo konkretnych wartości o ile zmieniamy próbkowanie, wtedy sprawa byłaby jasna, mam nadzieje, że w którejś aktualizacji doczekamy się tego. Jeśli jestem w błędzie i jednak ta funkcja działa na innej zasadzie to mam nadzieję, że kiedyś znajdę tu odpowiedź.
Pozdrawiam
MadMike
Świeżak
Świeżak

Postprzez Aldowin » 7 lis 2016, o 10:36

by tym samym była taka dla tych nieznanych. Powodzenia
คาสิโนออนไลน์ ปอยเปต
Aldowin
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Pytania, sugestie.