Wyszukiwanie zaawansowane

Wersja Aimp3 Portable nie przenosi ustawień

Tutaj raportujemy błędy odtwarzacza etc.

Wersja Aimp3 Portable nie przenosi ustawień

Postprzez szyp » 4 wrz 2012, o 14:46

Witam, Zaczynam używać Aimpa3 (wcześniej Aimp2). Wersji 3.10 (teraz też 3.20) używam już na co dzień. Przy instalacji wybrałem wersję portable jednak nie działa ona tak jak powinna tzn ustawienia nie przenoszą się razem z folderem na inny komputer. Pomimo wybranej instalacji ustawienia mam (w przypadku Win7) w folderze ../User/AppData/Roaming. Chciałem go np uruchomić z pendriva na xp.
Jak zmusić Aimpa3 aby ustawienia trzymał w folderze instalacji?
szyp
Świeżak
Świeżak

Re: Wersja Aimp3 Portable nie przenosi ustawień

Postprzez speed89 » 4 wrz 2012, o 17:17

Wersja portable właśnie tak działa - nie zapisuje żadnych ustawień.
Jesteś użytkownikiem AIMP'a nie masz konta na forum, zarejestruj się by w każdej chwili mieć z nami kontakt w razie jakiegokolwiek problemu.
speed89
Administrator
Administrator

Postprzez szyp » 5 wrz 2012, o 09:42

Dziękuję za odpowiedź, ale to nie jest prawda, że portable nie dokonuje zapisów. Robi je jak najbardziej, tyle że w folderze instalacji. Rozwiązałem problem dosyć banalnie i brutalnie. Wywaliłem wszystko co znalazłem po Aimp3. I teraz na wyczyszczonym systemie portable działa poprawnie, więc mogę zrobić kilka osobnych instancji programu potestować wersje i ustawienia. Widocznie pozostał jakiś śmieć poinstalacyjny.

PS Wersja portable zostawia również wpisy w rejestrze np jeśli chcemy ustawić powiązania z plikami lub integrację z menu. I tu jest chyba mały błąd bo powiązuje te informacje z ostatnią instalacją instalacją nawet jeśli ustawienia integracji dotyczyły instalacji wcześniejszej.
szyp
Świeżak
Świeżak

Postprzez TomaszGasior » 14 wrz 2012, o 14:19

Zgłaszałem ten błąd tutaj na forum, ale dostałem odpowiedź, że tak ma być, choć właśnie tak być nie powinno.

Po zainstalowaniu wersji portable:
- ustawienia zapisują się w folderze, w którym program zainstalowano (prawidłowo),
- wszelkie funkcjonalności, które mogą zaśmiecać system są nieukryte, widoczne, dostępne (źle).

W serii 2.x oraz w początkowych betach 3.x wszystko było OK, aż ktoś w którejś wersji popełnił błąd, który ciągnie się do dziś.
[url=http://tomaszgasior.pl][img]https://tomaszgasior.pl/p/rkl/tgban.gif[/img][/url]
TomaszGasior
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik

Postprzez Aldowin » 24 lis 2016, o 10:43

Wersja portable właśnie tak działa - nie zapisuje żadnych ustawień.
goldenslot
Aldowin
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Błędy / Komentarze