AMIP pozwala w niedziele odtwarzać "na żywo" prezentowaną przez Marcina Kydryńskiego muzykę z wielu zakątków świata. Jego audycję "Siesta Polskie Radio transmituje w programie III od 2001 roku. Poświęcona jest głównie muzyce z okolic world music, jazzu (w tym m.in. smooth jazz, swing, cool jazz), soulu oraz tradycyjnego popu. Emitowana jest w każdą niedzielę pomiędzy godziną 15:00 a 17:00.

Polskie Radio o audycji Siesta
"Zapraszam na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi..." - mówi od lat Marcin Kydryński w każdą trójkową niedzielę.
Siesta to zestawienie pozornie nieprzystających do siebie utworów, pomieszanie gatunków, żonglerka konwencją. Od Van Halen po Wolfganga Amadeusa Mozarta, od Duke'a Ellingtona po Johna Zorna, od muzyki filmowej najwyższej próby po ludowych artystów z odległych krajów. Siesta to próba odnalezienia wspólnego kręgosłupa dla tych, tak odmiennych estetyk. Z całą pewnością mimo tego bogactwa różnorodności Siestą rządzi niepodzielnie jedno prawo: "starannie unikam muzyki, która mi się nie podoba" - mówi Marcin. To zatem szerokie spektrum jego prywatnego gustu, bez żadnych zobowiązań. Fakt, "postać z pierwszych stron gazet muzycznych wydała nowy album - nie robi na mnie większego wrażenia" - mówi Marcin. - A jednocześnie jeśli Richard Bona wystąpi gościnnie na jakims efemerycznym projekcie - to potrafi być powodem do wielkiego świętowania.
Stąd też stałe kąciki z ulubieńcami Marcina: Odrobina Patologii - z rzadkimi nagraniami Pata Metheny, Ella Co Niedziella - z głosem Elli Fitzgerald, czy Stingowy Kwadrans - wiadomo. W roku 2006 poszerzone o Kącik Mozartowski ("nie jestem znawcą - lecz entuzjastą, może uda mi się tym entuzjazmem zarazić parę osób...").
Słuchacze Siesty odnajdują się w najdalszych zakątkach globu: w Australii, USA, Kanadzie, Kamerunie, Chinach a nawet w Arabii Saudyjskiej.
Miejsce dla słuchaczy z Trójmiasta oraz goszczących w regionie rezerwowane jest od 22 października 2017 w kawiarence Stowarzyszenia Turystycznego Sopot. 
Mieści się ona na III pietrze Domu Zdrojowego, gdzie roztacza się cudowny widok na Molo oraz Zatokę Gdańską. Tu można zrelaksować się serwowaną "na żywo" audycją Siesta i dobrą kawą. Ta Inicjatywa przewidziana jest tylko na okres posezonowy, gdy tłumy turystów nie zakłócają słuchania. Informacje w formie publikowanego wydarzenia w mediach społecznościowych są dostępne pod adresem
https://www.facebook.com/SiestaTimeClub/Zastosowanie znalazło tu proste rozwiązanie z niedrogim zestawem audio i poręcznym laptopem, którego konfiguracja z AIMP zapożyczona jest z
Brodcasted Music PC Reciver.
https://sites.google.com/site/audiofilp ... pc-reciver
Na przełomie listopada i grudnia tani zestaw audio dwukrotnie zastąpiły monitory studyjne
Audio Pro Solution Coax.
http://www.aps-company.com/pl/coax-pl/W relacji opublikowanej na blogu serwisu o oprogramowaniu napisałem na ten temat m.in.:
Najważniejszą grupą dla testów w tej kawiarence przy Molo w Sopocie byli oczywiście goście aktywnie zainteresowani słuchaniem muzyki. Konkretnie chodzi o lepszą jakość odtwarzanie audycji radiowej, w której Marcin Kydryński prezentuje bardzo różnorodne nagrania. Jest to duże wyzwanie, ale głośniki Coax dobrze sobie poradziły. Prezentujący był bez mała obecny w kręgu najbliższych słuchaczy. Współczesne nagrania studyjne brzmiały całkowicie poprawnie dla siedzących najbliżej, a jednocześnie nie generowały żadnego dudnienia na dalszą odległość, chociaż akustyka pomieszczenia nie jest zbyt przyjazna. Z prostym zestawem audio można usłyszeć znacznie mniej detali w muzyce, bo brak jest mocy, a nawet bardzo delikatne przesterowanie nieprzyjemnie zwiększane jest przez pogłos w pomieszczeniu, gdzie dominują duże powierzchnie prostopadłych ścian z panoramicznymi oknami z widokiem na morze. Z lepszymi głośnikami najbardziej zyskała muzyka odtwarzana ze starych nagrań, które zrobione były „akustycznie”, a nie w studio z nowoczesnymi możliwościami wielościeżkowego zapisu. Wówczas nostalgiczną atmosferą „Siesty” mogli delektować się nie tylko najbliżej siedzący. Muzyka z tych starych nagrań cudownie rozpływała się po całym lokalu. Cały tekst jest pod adresem
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC ... 84525.html