Wyszukiwanie zaawansowane

Domowy serwer muzyki z odzysku

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Domowy serwer muzyki z odzysku

Postprzez AudiofilPC » 29 sty 2014, o 13:13

Obrazek
Kończy się era Windows XP i w wielu firmach mogą być dostępne komputery, by odkupić je po symbolicznej cenie i wykorzystać na domowy serwer muzyki z odzysku. Takie rozwiązanie nie dorównuje temu co daje AIMP z Windows 8.1, ale jest lepsze niż odtwarzacze CD w starszym sprzęcie Hi-Fi.

AIMP nie dość, że jest rewelacyjny wykorzystuje możliwości najnowszego systemu, to świetnie się spisuje także ze starszymi komputerami. Zwróciłem na to uwagę latem 2012, gdy odwiedziłem w Sztokholmie kolegę z imponującą płytoteką.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2012/07/21/aimp3-audigy-windows-xp/?preview=true&preview_id=33&preview_nonce=6bf55fe88d&hash=ed77652fc59d1eca43ff666d7188fc9f&t=52e8ddf5231912a9eb2

Postaram się zamieszczać pod tym tytułem ciekawe propozycje w tym zakresie. Mile widziane są także pomysły i doświadczenia innych osób. Komentarze, że coś jest dziadostwem nie mają tu zbytnio sensu, bo chodzi o podzielenie się tym co jest dobre.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Audiohobby i tajemnicza impedancja

Postprzez AudiofilPC » 14 wrz 2018, o 16:47

AIMP potwierdza, że komputer bez oprogramowania jest tylko bezużytecznym pudłem. Nawet ze starszym PC pozwala wierniej odtwarzać muzykę od wielu renomowanych urządzeń hi-fi.

Obrazek

AIMP wyszukałem przez wortal o oprogramowaniu. Postanowiłem, że udostępnię tam notatki na temat ulepszeń PC w roli współczesnego magnetofonu, by optymalnie korzystać z oprogramowania.

To okazało się zbyt abstrakcyjne dla niektórych czytelników. Nie potrafili zrozumieć, o co chodzi. Była to garstka komentatorów, w liczbie prawie nieistotnej w stosunku do ilości odsłon. Pokazało to jednak, że przekaz w tej formie jest trudny. W komentarzach powielano mity, które szerzą się w temacie odtwarzania muzyki. Bierne propagowanie czegoś takiego nie jest przecież absolutnie moim zamiarem.

Poruszam tam przez to temat w znacznie szerszym zakresie.
Obrazek
Ostatnio zamieściłem wpis pt "Audiohobby to pasja, czy tylko mieciostwo i czym jest ta tajemnicza impedancja?". Poruszyłem szerzej temat impedancji, bo przy tym pojawia się chyba najwięcej nieporozumienia i z tego powodu zrodziło się z pewnością wiele mitów.
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audiohobby-to-pasja-czy-tylko-mieciostwo-i-czym-jest-ta-tajemnicza-impedancja,90801.html


Obrazek

We wcześniejszym wpisie pt "Audio polepszane lampami, gdy na oczach jest potrzebna opaska" i w oddzielnych akapitach poruszam tematy:
  Subiektywna ocena
  Przyjemność słuchania
  Wzmacniacze lampowe
  OPAMP@PC
  Muzyka na żywo
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-polepszane-lampami-gdy-na-oczach-jest-potrzebna-opaska,89827.html


Obrazek

Poprzedził go wpis pt "A pilot leci(wy) w torze odtwarzania muzyki z PC, jak w domowym kinie? z akapitami:
  Pilot
  Kable
  Tor
  Ogniwo
  THD
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/A-pilot-leciwy-w-torze-odtwarzania-muzyki-z-PC-jak-w-domowym-kinie,89441.html


Obrazek

Archiwizowanie i odtwarzanie muzyki z PC, czyli nowoczesny magnetofon w zestawie Hi-Fi
https://sites.google.com/site/audiofilpc/archiwizowanie-odtwarzanie-muzyki


Obrazek

Audiophile Music Server uwalnia od pilota i reklam
https://sites.google.com/site/audiofilpc
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

AIMP i muzyka z winylu

Postprzez AudiofilPC » 22 lut 2019, o 12:17

Obrazek

AIMP może być świetnym odtwarzaczem dla muzyki z winylu. Trzeba ją tylko zgrać na dysk.

Obrazek

Warto ją zgrać z programem GoldWawe i szerzej napisałem o tym na blogu o oprogramowaniu
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Analogowe-nagrania-na-winylu-i-zgranie-ich-na-PC-z-GoldWave-a-przy-okazji-nieco-na-temat-foobar-i-VinylStudio,100401.html

Obrazek

Chodzi tam o cyfrową korekcję RIAA, którą standardowo mają nagrania na współczesnych płytach gramofonowych. Analogowy filtr RIAA w przedwzmacniaczu to spore wyzwanie i uzyskanie dla niego dobrej jakość jest przez to kosztowne. Cyfrowa filtr RIAA w PC stwarza nowe możliwości dla odtwarzania nagrań z płyt analogowych. Podobnie było z cyfrowymi rozwiązaniami dla filtrów w analogowych telewizorach, by zapewnić lepszą wierność obrazu na ekranie. Jednak odtwarzanie analogowych nagrań to rynek niszowy. Szansa na takie filtry w systemach wbudowanych jest przez to znikoma, a z PC jest dostępna dla każdego.

Na blogu nie wspomniałem tylko, że odtwarzanie z AIMP bardzo skutecznie eliminuje także problemy, które są przy korzystaniu z gramofonu, gdy chcemy dobrze usłyszeć muzykę z głośników. Ten temat poruszałem tam wielokrotnie, co komentowano, jako namolne reklamowanie AIMP. Jest oczywiście więcej programów, które mogą pomóc w podobny sposób, ale z AIMP wychodziło to najlepiej.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Akustyczny temat odtwarzania muzyki z PC i subwoofer

Postprzez AudiofilPC » 29 mar 2019, o 10:03

Obrazek

W wersji beta AIMP pojawiła się nowa możliwość, jeżeli chcemy skorzystać z subwoofera.

Obrazek

Zrobiłem nietypowe testy ze studyjnym monitorem JBL 4301

Obrazek

Te monitory mają wyjątkowo precyzyjny bas z perfekcyjnie zestrojoną do niego skrzynią z basrefleksem.

Obrazek

Domowy wzmacniacz Rotel RX 950 AX mógł bez problemu wysterować głośniki JBL, bo odłączyłem w nich zwrotnice i korzystałem tylko z ich basów.

Obrazek

Nawiązałem do wcześniejszych testów sprzętu estradowego z subwooferem Cervin-Vega B 36 zwanym EARTHQUAKE, który miał 18 calowe głośniki, których konstrukcja przyczyniła się w latach 50 do rozwoju lotnictwa z przekraczaniem bariery dźwięku.

Obrazek

Więcej w tekście na blogu o dobrym oprogramowaniu
https://dp.do/100981
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Allegro mniej lub bardziej pomocne dla odtwarzania muzyki z

Postprzez AudiofilPC » 21 cze 2019, o 10:40

Obrazek

AIMP jest również w wersje na tablety i chociaż mnie interesuje odtwarzanie muzyki z PC, to polecam przecież korzystanie z tradycyjnego sprzęt Hi-Fi i współczesnych urządzeń cyfrowych.

Obrazek

Spowodowało to, że w serwisie o oprogramowaniu pojawił się w komentarzach wątek o wzmacniaczu Diory i 2 drożnych głośniach Tonsil. W związku z tym zamieściłem tam obszerniejszy tekst, który początkowo miał dotyczyć podwieszenia głośników na grubszym sznurze.

Obrazek

Wzmacniacz ma jednak archaiczne wejścia DIN, które powstały, gdy ruszyła produkcja tańszych konstrukcji lampowych. Zakładam, że chodzi o niedrogie rozwiązanie i niepotrzebnie wysokim kosztem może być nawet kabelek, który może mieć teraz kosmiczną cenę.

Wydawało się, że najprościej jest sprawdzić na Allegro i wybrać tam jakiś odpowiedni wzmacniacz. Trudno opisać co tam zobaczyłem. Nowe wzmacniacze były w cenie niewiele wyższej od starego złomu. Kilka wiekowych wzmacniaczy dobrej klasy było w przystępnej cenie, ale za podobną kwotę oferowano także całkowity złom. Z legendarnymi markami były dobre produkty z dawnych czasów i współczesne "wydmuszki".

Wiecej pod adresem: https://dp.do/102412
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 182
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18


Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron