Wyszukiwanie zaawansowane

Domowy serwer muzyki z odzysku

W tej kategorii znajdziesz rozmowy na temat projektu Diamond Sound PC

Domowy serwer muzyki z odzysku

Postprzez AudiofilPC » 29 sty 2014, o 13:13

Obrazek
Kończy się era Windows XP i w wielu firmach mogą być dostępne komputery, by odkupić je po symbolicznej cenie i wykorzystać na domowy serwer muzyki z odzysku. Takie rozwiązanie nie dorównuje temu co daje AIMP z Windows 8.1, ale jest lepsze niż odtwarzacze CD w starszym sprzęcie Hi-Fi.

AIMP nie dość, że jest rewelacyjny wykorzystuje możliwości najnowszego systemu, to świetnie się spisuje także ze starszymi komputerami. Zwróciłem na to uwagę latem 2012, gdy odwiedziłem w Sztokholmie kolegę z imponującą płytoteką.
http://audiofilpc.blog.onet.pl/2012/07/21/aimp3-audigy-windows-xp/?preview=true&preview_id=33&preview_nonce=6bf55fe88d&hash=ed77652fc59d1eca43ff666d7188fc9f&t=52e8ddf5231912a9eb2

Postaram się zamieszczać pod tym tytułem ciekawe propozycje w tym zakresie. Mile widziane są także pomysły i doświadczenia innych osób. Komentarze, że coś jest dziadostwem nie mają tu zbytnio sensu, bo chodzi o podzielenie się tym co jest dobre.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Audiohobby i tajemnicza impedancja

Postprzez AudiofilPC » 14 wrz 2018, o 16:47

AIMP potwierdza, że komputer bez oprogramowania jest tylko bezużytecznym pudłem. Nawet ze starszym PC pozwala wierniej odtwarzać muzykę od wielu renomowanych urządzeń hi-fi.

Obrazek

AIMP wyszukałem przez wortal o oprogramowaniu. Postanowiłem, że udostępnię tam notatki na temat ulepszeń PC w roli współczesnego magnetofonu, by optymalnie korzystać z oprogramowania.

To okazało się zbyt abstrakcyjne dla niektórych czytelników. Nie potrafili zrozumieć, o co chodzi. Była to garstka komentatorów, w liczbie prawie nieistotnej w stosunku do ilości odsłon. Pokazało to jednak, że przekaz w tej formie jest trudny. W komentarzach powielano mity, które szerzą się w temacie odtwarzania muzyki. Bierne propagowanie czegoś takiego nie jest przecież absolutnie moim zamiarem.

Poruszam tam przez to temat w znacznie szerszym zakresie.
Obrazek
Ostatnio zamieściłem wpis pt "Audiohobby to pasja, czy tylko mieciostwo i czym jest ta tajemnicza impedancja?". Poruszyłem szerzej temat impedancji, bo przy tym pojawia się chyba najwięcej nieporozumienia i z tego powodu zrodziło się z pewnością wiele mitów.
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audiohobby-to-pasja-czy-tylko-mieciostwo-i-czym-jest-ta-tajemnicza-impedancja,90801.html


Obrazek

We wcześniejszym wpisie pt "Audio polepszane lampami, gdy na oczach jest potrzebna opaska" i w oddzielnych akapitach poruszam tematy:
  Subiektywna ocena
  Przyjemność słuchania
  Wzmacniacze lampowe
  OPAMP@PC
  Muzyka na żywo
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-polepszane-lampami-gdy-na-oczach-jest-potrzebna-opaska,89827.html


Obrazek

Poprzedził go wpis pt "A pilot leci(wy) w torze odtwarzania muzyki z PC, jak w domowym kinie? z akapitami:
  Pilot
  Kable
  Tor
  Ogniwo
  THD
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/A-pilot-leciwy-w-torze-odtwarzania-muzyki-z-PC-jak-w-domowym-kinie,89441.html


Obrazek

Archiwizowanie i odtwarzanie muzyki z PC, czyli nowoczesny magnetofon w zestawie Hi-Fi
https://sites.google.com/site/audiofilpc/archiwizowanie-odtwarzanie-muzyki


Obrazek

Audiophile Music Server uwalnia od pilota i reklam
https://sites.google.com/site/audiofilpc
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

AIMP i muzyka z winylu

Postprzez AudiofilPC » 22 lut 2019, o 12:17

Obrazek

AIMP może być świetnym odtwarzaczem dla muzyki z winylu. Trzeba ją tylko zgrać na dysk.

Obrazek

Warto ją zgrać z programem GoldWawe i szerzej napisałem o tym na blogu o oprogramowaniu
https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Analogowe-nagrania-na-winylu-i-zgranie-ich-na-PC-z-GoldWave-a-przy-okazji-nieco-na-temat-foobar-i-VinylStudio,100401.html

Obrazek

Chodzi tam o cyfrową korekcję RIAA, którą standardowo mają nagrania na współczesnych płytach gramofonowych. Analogowy filtr RIAA w przedwzmacniaczu to spore wyzwanie i uzyskanie dla niego dobrej jakość jest przez to kosztowne. Cyfrowa filtr RIAA w PC stwarza nowe możliwości dla odtwarzania nagrań z płyt analogowych. Podobnie było z cyfrowymi rozwiązaniami dla filtrów w analogowych telewizorach, by zapewnić lepszą wierność obrazu na ekranie. Jednak odtwarzanie analogowych nagrań to rynek niszowy. Szansa na takie filtry w systemach wbudowanych jest przez to znikoma, a z PC jest dostępna dla każdego.

Na blogu nie wspomniałem tylko, że odtwarzanie z AIMP bardzo skutecznie eliminuje także problemy, które są przy korzystaniu z gramofonu, gdy chcemy dobrze usłyszeć muzykę z głośników. Ten temat poruszałem tam wielokrotnie, co komentowano, jako namolne reklamowanie AIMP. Jest oczywiście więcej programów, które mogą pomóc w podobny sposób, ale z AIMP wychodziło to najlepiej.
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18

Akustyczny temat odtwarzania muzyki z PC i subwoofer

Postprzez AudiofilPC » 29 mar 2019, o 10:03

Obrazek

W wersji beta AIMP pojawiła się nowa możliwość, jeżeli chcemy skorzystać z subwoofera.

Obrazek

Zrobiłem nietypowe testy ze studyjnym monitorem JBL 4301

Obrazek

Te monitory mają wyjątkowo precyzyjny bas z perfekcyjnie zestrojoną do niego skrzynią z basrefleksem.

Obrazek

Domowy wzmacniacz Rotel RX 950 AX mógł bez problemu wysterować głośniki JBL, bo odłączyłem w nich zwrotnice i korzystałem tylko z ich basów.

Obrazek

Nawiązałem do wcześniejszych testów sprzętu estradowego z subwooferem Cervin-Vega B 36 zwanym EARTHQUAKE, który miał 18 calowe głośniki, których konstrukcja przyczyniła się w latach 50 do rozwoju lotnictwa z przekraczaniem bariery dźwięku.

Obrazek

Więcej w tekście na blogu o dobrym oprogramowaniu
https://dp.do/100981
Avatar użytkownika
AudiofilPC
V.I.P
V.I.P
 
Posty: 177
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 12:18


Powrót do Projekt Diamond Sound PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron