5.30.2537 i streaming radiowy

Tutaj możecie zgłaszać błędy w wersji testowej odtwarzacza.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 447
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

5.30.2537 i streaming radiowy

Post autor: BienSoundPC »

Beta z 26 stycznia działa i testy są ze streamingiem

Obrazek

Aktualnie 128 kbps mp3 48 kHz z Zet Chili słucha się przyjemniej, ale ta poprawa jest zasługą sterownika AAF Optymus dla HD Audio. W AIMP ustawiona jest obsługa przez systemowy sterownik i jest nim LAV Filter. Z Windows Audio Session Application Programming Interface jest także ustawione nadpróbkowanie 32 bit/192 kHz

Obrazek

Tradycyjnie w piątkowy wieczór i z sobotnią powtórką audycji testy będą ze strumieniem Szwedzkiego Radia P2

Obrazek

W niedzielę od godz 15-17 z 256 kbps mp3 44,1 kHz z auducją Radia Nowy Świat, która w podkaście jest o dowolnej porze nawet z 320 kbps.

Obrazek

W pierwszej kolejności testy będą z płyta główną, która ma odseparowaną sekcję audio, gdzie wbudowany jest procesor dźwięku Realtek ALC898 z 110dB SNR i kondensatorami klasy hi-end, a do tego złocone gniazda minijack i analogowy sygnał dostarcza do nich dowolnie wybrany scalak ze wzmacniaczem operacyjnym.

Obrazek

Skonfigurowane jest także rozmieszczenie głośników. Ilustracja powyżej pokazuje punkt wyjścia, przed właściwym ustawieniem.

Obrazek

Pokrewny temat poruszony jest w tekście pt Audycja radiowa pozostaje dla muzyki po zmianie w podcast https://4biensoundpc.blogspot.com/2023/ ... dcast.html
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 447
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

5.30.2537 i streaming facebook

Post autor: BienSoundPC »

Bezproblemowa beta z 31 stycznia z tym samym numerem

Obrazek

Jej praktyczne testy robione są ze strumieniami zarejestrowanymi podczas Salonów Poezji w gdańskim Ratuszu Staromiejskim dla transmisji na Facebook dla Polonii w Sztokholmie https://audiopoezjanafb.blogspot.com/p/ ... audio.html

Obrazek

Użycie przeglądarki Pale Moon pozwala skorzystać nadpróbkowania w AIMP. Temat omówiony jest pt Lekarstwo z fonicznymi transmisjami na facebook https://4biensoundpc.blogspot.com/2023/ ... mi-na.html

ObrazekObrazek

Optymalnym ustawienia dają dobre rezultaty, o czym jest w tekście pt Audio z facebook i referencyjny PC4uMusic https://krzemel.blogspot.com/2023/12/au ... cyjny.html

Próbkowane z 48 kHz strumienie kodowane są z aac i mają jakość 64 kbps

Prezentowana poezja ma oprawę muzyczną i podczas testów jeszcze milej było tego słuchać z plików aac zapisanych na twardym dysku.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 447
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

5.30.2537 i HD Sound

Post autor: BienSoundPC »

Korekta ze 7 stycznia bety 5.30.2537 działa poprawnie

Obrazek

Testowana jest głównie ze strumieniem Szwedzkiego Radia, który poświęcony jest tylko muzyce. Jego hasłem przewodnim jest "P4 Plus - muzyka od dziesięcioleci do dziś". Powstał na bazie opinii słuchaczy, a częścią oferty szwedzkiego nadawcy stał się dopiero wiosną 2020 roku. Wcześniej był kanałem testowym z różnymi nazwami. W strumieniu nadawany jest 24 godziny na dobę, a fragmenty tego także w ogólnokrajowych transmisjach programu czwartego.

Obrazek

Google ma apkę do tego programu radiowego i anonsują https://play.google.com/store/apps/deta ... l=US&pli=1
Witamy w Twojej aplikacji SR Radio P4 Plus Sveriges Online, stworzonej głównie dla wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki i rozrywki. Nasza aplikacja umożliwia słuchanie radia na żywo i bezpłatnego radia przez całe życie.
AIMP i HD Sound zapewniają zupełnie inną jakość odtwarzania muzyki.

Obrazek

British Broadcasting Corporation na temat strumienia podaje https://www.bbc.co.uk/sounds/help/quest ... s/hd-sound
What is HD Sound?

The phrase HD Sound is used to describe audio where we have taken specific steps in the distribution and transmission chains to maintain the quality and fidelity of the original source material. For online content this generally means three things:

The amount of bandwidth reduction has been kept to a minimum by using a high bitrate in the encoder
The encoding codec is of a high-quality music type
The amount of audio signal processing has been kept to a minimum (e.g. Radio 3 HD Sound uses the AAC-LC codec at 320kbs and has no audio signal processing applied)

Whilst all of our services are now available at the high-quality 320kbs AAC-LC encoding only Radio 3 currently has the signal processing bypassed and so is the only service to broadcast in HD Sound. If you have sufficient bandwidth available, your sound on Radio 3 should automatically default to HD.
Obrazek

AIMP pozwala w pełni korzystać z mocy obliczeniowej PC dla dekodowaniu aac+. To zaawansowany proces i nawet drogi sprzęt RTV słabiej sobie z tym radzi, więc profilaktycznie transmisje radiowe w Polsce udostępniane są nadal w większości z archaicznym mp3.

Obrazek

Windows Audio Session Application Programming Interface zapewnia dla HD Sound przetwarzanie D/A z nadpróbkowanie 32bit/192kHz nawet ze standardowym procesorem dżwięku wbudowanym na płycie główniej.
ODPOWIEDZ