Sterownik Asio

Tutaj raportujemy błędy odtwarzacza etc.
Riffer
Zarejestrowani użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2024, 15:14

Sterownik Asio

Post autor: Riffer »

Witam. Mam mały problem z Aimpem. Zmieniłem płytę główną na nowszą na sterowniku alc887..Po zaintalowaniu sterownika ASIO, Aimp wywala błąd. Code: -1 (FFFFFF), Message: Unsupported Sampling rate (0,0). Kiedy zmienię na wassapi, dźwięk jest tragiczny. Dziękuję z góry za pomoc.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 588
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Re: Sterownik Asio

Post autor: BienSoundPC »

Szkoda tracić czas na ASIO. Diabeł tkwi zawsze w szczegółach, ale wygląda, że brakuje zainstalowanego sterownika dla 887, żeby korzystać z ASIO. Skoro jednak coś się pojawia, to chyba jest w nim jakieś uszkodzenie. Ponieważ jest tragicznie z WASAPI, to musi być jeszcze coś innego, co jest felerne w tej konfiguracji.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 588
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Re: Sterownik Asio

Post autor: BienSoundPC »

Ten problem z ASIO jest najprawdopodobniej tylko "twórczą" działalnością moderatora serwisu o oprogramowaniu, który wykupiła za ciężkie pieniądze Wirtualna Polska.
Riffer
Zarejestrowani użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2024, 15:14

Re: Sterownik Asio

Post autor: Riffer »

Ogólnie, to dżwięk mi działa (gry, youtube, windows media player, best player itp). Tylko Aimp mi wywala ten błąd. Próbowałem zainstalować HD Audio, ale wyskakuje, ze instalator nie zainstalował. Zupełnie jakby nie były kompatybilne.
BienSoundPC
Specjalista
Posty: 588
Rejestracja: 18 lis 2019, 12:34

Re: Sterownik Asio

Post autor: BienSoundPC »

Instalowanie HD Audio ???? Stworzenie takiego problemu potwierdza, że chodzi o moderatora wspomnianego serwisu. Odinstalowanie HD Audio we współczesnych OS Microsoft wymaga sporo wiedzy, a wspomniany moderator tworzy w tym serwisie o oprogramowaniu od jakiegoś czasu teksty z zawiłymi poszukiwaniami dziury w całym z Windows. Widocznie coś grzebał, a nie wiedział co i namieszał z systemowym sterownikiem.
Riffer
Zarejestrowani użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2024, 15:14

Re: Sterownik Asio

Post autor: Riffer »

Problem tkwił w ustawieniach urządzeń audio, rozwiązany.
ODPOWIEDZ